Pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie

Pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie już wkrótce!

Serwis Instagram należy do Meta – wcześniej Facebooka – już od 10 lat. Od tego czasu dynamicznym zmianom funkcji platformy i aplikacji nie ma końca. Jak się okazuje, Meta przygotowało już kolejną nowość – feed ze zdjęciami wypełniającymi cały ekran. Kiedy nastąpi jej wprowadzenie i co to oznacza dla użytkowników? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Mocne zmiany – pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie!

Giganci social media wiedzą dobrze, że konkurencja na tym rynku będzie tylko rosła. Ten, kto będzie w stanie nad nim zapanować, pozostanie w grze. Nic więc dziwnego, że aktywnie podpatrują nawzajem swoje strategie i rozwiązania.

Tym razem wydaje się, że przyszła popularność pełnoekranowego feeda TikToka stanie pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą ukochanego produktu Meta – Instagrama, który rozpoczął oficjalnie testy pełnoekranowych zdjęć.

Wygląda na to, że testy zakończyły się sukcesem. To prawdopodobnie oznacza, że pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie mogą zagościć niedługo na wszystkich wyświetlaczach.

Dlaczego Meta wprowadza taką zmianę?

Modyfikacje wyświetlania treści lub formatu na Instagramie to nic nowego. W ciągu ostatnich lat pojawiło się ich sporo, w tym kilka ważniejszych. Ma to związek ze wzrostem znaczenia serwisu dla użytkowników, którzy wykorzystują go, by dotrzeć do klientów.

Są to zarówno większe i mniejsze firmy, których kontent opiera się na treściach wizualnych, jak i influencerzy, pokazujący migawki ze swojego życia. Wydaje się, że pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie także zostaną wprowadzone z myślą o tych konkretnych użytkownikach.

Oprócz tego silną motywacją z pewnością jest dorównanie TikTokowi, a może nawet próba przyciągnięcia użytkowników z TikToka na produkty Meta. Oczywiście, oficjalne wypowiedzi ze strony Meta nie donoszą nic o konkurencji. Podkreślają natomiast, że chodzi o to, by użytkownik czuł się częścią większego doświadczenia.pełnowymiarowe zdjęcie Instagram

Pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie – kiedy dokładnie?

Na razie wiemy głównie to, że o zmianie jest coraz głośniej w mediach. Była ona już testowana na grupie użytkowników Instagrama w maju 2022 roku. Obecnie natomiast coraz większa liczba portali zajmujących się technologią poświęca jej uwagę. Wiemy, też, że pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie prawie na pewno zostaną wprowadzone w najbliższym czasie.

Mark Zuckerberg na swoim koncie potwierdził fakt testów, wklejając widok z aplikacji na stronie głównej Instagrama. Napisał też kilka słów o wspomnianej przez nas motywacji Meta dla planowanego redesignu. Teraz pozostaje tylko czekać z niecierpliwością!

Czy pełnoekranowe zdjęcia na Instagramie to zmiana na plus?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wynika to z faktu, że Instagram posiada bardzo zróżnicowaną bazę użytkowników. Różnią się oni między innymi demografią, zainteresowaniami czy liczbą followersów. Przede wszystkim jednak główną różnicą jest tu motywacja, która kieruje ich działaniami na Instagramie.

Jeśli prześledzimy dyskusję na temat wspomnianej zmiany w social mediach, pojawiają się tu i głosy zachwytu, i sprzeciwu. Te pierwsze pochodzą głównie od reklamodawców, biznesów i influencerów. Te drugie – od części zwyczajnych użytkowników, którzy nie lubią, kiedy ich miejsce w Sieci przeżywa nieustanne metamorfozy.

Warto jednak pamiętać, że Instagram od samego początku stawia na atrakcyjne wizualnie treści. Wprowadzenie pełnoekranowych zdjęć będzie więc dobrym krokiem na tej drodze – zdjęcia tego typu bardzo silnie oddziałują na wyobraźnię odbiorców.

4.7/5 - (26 votes)