Jak stworzyć skuteczne BIO na Instagramie

Co to jest BIO na Instagramie i jak stworzyć skuteczny biogram na Instagramie?

BIO na Instagramie, a w zasadzie to biogram, to krótki opis Twojego profilu na Instagramie. Możesz w nim zawrzeć najważniejsze informacje o sobie jak i o swoim koncie. Jego maksymalna ilość znaków wynosi 150, więc sami przyznacie, że nie jest to za duże pole do popisu. Jego zadaniem jest zachęcenie innych użytkowników do obserwacji, a co za tym idzie bycie na bieżąco z tym co u Ciebie lub u Twojej firmy.

BIO jest szczególnie ważne dla kont biznesowych oraz osób, które traktują go jako swoją pracę. To z jego pomocą powinniśmy pokazać się z jak najlepszej strony i przyciągnąć potencjalnych fanów jak i klientów.

Oprócz samych słów w życiorysie możemy wstawić także link do naszej strony, oznaczyć swój drugi profil lub konto innego użytkownika, na przykład swoją najlepszą przyjaciółkę oraz dodać specjalną czcionkę czy emotki, które z pewnością rozweselą cały opis.

W tym artykule podpowiemy Wam jak dobrze napisać BIO na Instagramie i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego warto zadbać o dobre bio na naszym profilu?

Warto zadbać o dobre bio na naszym profilu, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą zobaczą osoby odwiedzające naszą stronę. Poprawnie skonstruowane bio pozwala w kilku słowach przedstawić się i opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy.

Wykorzystując odpowiednie hashtagi, możemy sprawić, że nasz profil będzie bardziej widoczny dla osób szukających treści związanych z naszym zainteresowaniem lub branżą.

Bio powinno być krótkie i zwięzłe, z informacjami, które są istotne dla naszego profilu. Możemy w nim zamieścić aktywny link, który prowadzi do naszej strony internetowej lub sklepu online. To doskonałe narzędzie do promocji naszych usług lub produktów.

Dobre bio to także kluczowy element marketingu w social media, ponieważ przekonuje użytkowników, że warto zainteresować się naszym profilem. Dzięki bio możemy w szybki i klarowny sposób zaprezentować, czym się zajmujemy i co oferujemy.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jak edytować BIO na Instagramie?

Jak edytować BIO twojego konta na Instagramie?

Zacznijmy od podstaw, bez których dalsze kroki nie będą możliwe, czyli jak zabrać się za edycję naszego życiorysu.

Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swoje konto. Na samym środku ekranu znajduje się specjalny przycisk, na którym jest napisane „edytuj profil”.

Apka sama przekieruje Cię na odpowiednią stronę, gdzie, żeby stworzyć lub edytować swoje BIO, musisz wpisać coś w zakładce „życiorys”.

W przypadku konta prywatnego możesz napisać tam swój wiek, skąd pochodzisz lub swoje zainteresowania. Natomiast, kiedy jest to konto firmowe podaj e-mail do kontaktu, miejscowość, gdzie działacie stacjonarnie lub imiona Waszego teamu.

Bio na Instagramie

Jak stworzyć skuteczny biogram na Instagramie?

Największym kłopotem dla użytkowników Instagrama jest to, że nie wiedzą co warto wpisać w biogram. Wiele informacji, które wydają nam się trafne, okazują się zbędne, a nawet zbyt prywatne. Poniżej przedstawimy Ci aż 6 skutecznych sposobów na to, aby Twoje BIO wyróżniało się na tle innych kont. Jednej z metod poświęcimy trochę więcej uwagi, ponieważ jest ona bardzo niedoceniona.

Zoptymalizowanie nazwy

Instagram pozwala nam na posiadanie dwóch nazw jednocześnie. Jedna z nich to nazwa całego konta, czyli ta, która wyświetla się na samej górze naszego profilu. Druga to ta, która znajduje się nad samym życiorysem. Upewnij się, że są one na tyle zoptymalizowane, że obce osoby wchodzące na Twój profil, będą miały pewność, że to Ty.

Nazwą przewodnią może być Twoje imię i nazwisko/nazwa firmy, natomiast nazwą poboczną może być Twoja profesja lub coś co Cię charakteryzuje. Dla przykładu – Aleksandra Żółw – nazwa główna – Dietetyk z powołania – nazwa poboczna.

Dlaczego to takie ważne? Aplikacja uwzględnia oba pola pod wyszukiwania, dlatego zoptymalizowany nick, pozwoli nam dotrzeć do większej ilości osób.

Podkreśl co potrafisz i nie zapomnij o grupie docelowej

Tak jak już wspominaliśmy – skuteczne BIO musi zawierać to, co przyciągnie Twoich odbiorców. W przypadku konta biznesowego, bez dwóch zdań będzie o profesja Twojej firmy. Nieumieszczenie takiej informacji w biogramie, spowoduje, że zostawisz swoich potencjalnych klientów w niepewności lub istnej niewiedzy. Powinni oni od razu wiedzieć co ich czeka, żebyś Ty mógł trafić tylko na zainteresowane Twoją marką osobą.

Zaznacz również co mniej więcej oferujesz oraz dla kogo Twój produkt lub usługa będą przydatne. Twoi klienci z pewnością to docenią.

Trafne słowa kluczowe

Podstawowym błędem w biogramach są źle dobrane słowa kluczowe. Nie piszmy byle czego, mając nadzieję, że to się przyjmie. Używaj sformułowań, które będą krótkie, zwięzłe, a co najważniejsze zrozumiałe.

Dodaj dane do kontaktu

Instagram Direct nie powinien być Twoją jedyną opcją kontaktu z klientem. Daj możliwość wyboru i stwórz osobną skrzynkę mejolwą, numer telefonu lub inne media społecznościowe, jak na przykład Facebook. Dodatkowo pamiętaj, że konta biznesowe mają przydzielone oddzielne miejsce na te sekcję, dlatego nie zajmie Ci ona znaków w BIO.

Dodaj link w BIO na Instagramie

Link w BIO to bezpośredni odnośnik w naszym życiorysie do naszej witryny internetowej. Warto go tam dodać, ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie będzie on aktywny, czyli „klikalny”. Oznacza to, że będzie on bezpośrednio przekierowywał do naszej strony.

Na pewno nie raz go już widziałeś na profilach znanych osób czy marek. W całym BIO wyróżnia go jego niebieski kolor czcionki. Aby dodać link do swojego biogramu, musisz wejść na swój profil, a następnie w „edytuj profil”. Skopiuj link i wklej go w zakładce „witryna internetowa”.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o linku w BIO kliknij tutaj.

Jak wyróżnić swoje BIO na Instagramie?

 • Używaj emotek, którymi możesz zastąpić pewne słowa, dzięki temu zaoszczędzisz sobie trochę znaków,
 • Użyj specjalnej czcionki, możesz ją stworzyć na tej stronie – Generator czcionek
 • Używaj znaków specjalnych, które możesz skopiować z Internetu
 • Używaj hasztagów
 • Dodaj podziały za pomocą nowych linijek, BIO będzie zdecydowanie bardziej czytelne.

Jeżeli nie masz pomysłu na swoje BIO na Instagramie, to możesz skorzystać z naszego nowego narzędzia, które jest w pełni darmowe – Generator BIO na Instagramie

Biogram na Instagramie – 20 przykładów BIO

Biogram na Instagramie, znany również jako “wizytówka”, jest kluczowym elementem każdego profilu na tej platformie społecznościowej.

Może zawierać krótki opis użytkownika, informacje o nim lub jej, a także umożliwia przedstawienie swojej osobowości. Istnieje wiele sposobów na stworzenie atrakcyjnego i ogniskowego opisu na Instagramie. Możemy sprawdzić, jak inni użytkownicy tworzą swoje opisy profili, aby znaleźć inspirację.

Niektórzy ludzie decydują się na dodawanie emocji i symboli, znanych jako emoji, aby wyróżnić swoje bio. Ważne jest również dostosowanie opisu do określonej liczby znaków ograniczonych na Instagramie.

Oto 20 przykładowych bio, które będą dobrze wyglądać na Twoim profilu:

 • Student architektury, miłośnik nowoczesnych budowli. Odkrywaj ze mną najciekawsze projekty!🏙️
 • Rzeźbiarka, twórczyni unikatowych dzieł. Zobacz, jak kamień zamienia się w sztukę!🗿
 • Pasjonatka górskich wędrówek. Pokazuję najpiękniejsze szlaki i widoki!🏞️
 • Modelka, ambasadorka naturalnego piękna. Pokochaj swoje niedoskonałości!🌸
 • Tata dwójki, bloger lifestyle’owy. Jak łączyć pracę z rodzinnym życiem? Oto moje sposoby!👨‍👧‍👦
 • Mistrzyni kuchni azjatyckiej. Odkrywaj ze mną smaki Dalekiego Wschodu!🍜
 • Fotografka portretowa. Uchwycę Twoją duszę na zdjęciu!📷
 • Ekspertka od pielęgnacji włosów 💇‍♀️ Odkryj tajemnice zdrowych i lśniących włosów!
 • Masażystka z doświadczeniem 🌺 Zrelaksuj się i pozwól mi zadbać o Twoje ciało!
 • Instruktorka tańca, pasjonatka ruchu. Tańcz ze mną i poczuj rytm!💃
 • Blogerka wnętrzarska, miłośniczka skandynawskiego designu. Urządź ze mną swoje mieszkanie!🛋️
 • Wegetarianka, kulinarna blogerka. Smaczne i zdrowe przepisy bez mięsa!🥗
 • Zespół jazzowy, gramy z pasją i duszą!🎷
 • Seksuolog, terapeuta. Otwórz się na swoje potrzeby i pragnienia!❤️
 • Fotograf ślubny 📸 Uwieczniam najważniejsze chwile w życiu.
 • Przedsiębiorczyni, coach biznesowy 👠 Pomogę Ci osiągnąć sukces w świecie biznesu!
 • Astronom, miłośnik kosmosu 🌌 Odkrywaj ze mną tajemnice wszechświata!
 • Ekolog, pasjonatka zrównoważonego życia. Żyj eko ze mną!🌱
 • Instruktorka pilates i zdrowego stylu życia 🤸‍♀️ Wzmocnij ciało i ducha!
 • Ekspertka ds. reklamy online 👩‍💻 Zwiększ zasięg i sprzedaż dzięki moim radom!
4.6/5 - (23 votes)