Co to jest InstaStories

Co to jest InstaStories?

InstaStories to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego, Instagramowe historie. Są one dwudziestoczterogodzinnymi relacjami, które może dodać każdy użytkownik aplikacji. Nie pojawiają się one stricte na naszym profilu, a w specjalnej zakładce, co czyni je bardziej spontanicznymi niż normalne posty. Mogą mieć one postać zdjęć lub krótkich filmików.

Wyświetlają się one na samej górze ekranu głównego. Wyróżnia je kolorowa otoczka zdjęcia profilowego, która jest w barwach logo aplikacji. Żeby je wyświetlić wystarczy kliknąć na fotografię użytkownika, którego InstaStories chcemy obejrzeć.

Dają nam one możliwość dzielenia się tym co jest tu i teraz, a dodatkowo możemy w ten sposób udostępnić czyjś post i sprawić, że zobaczy go szersze grono osób.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Dlaczego warto używać InstaStories?

InstaStories warto używać nie tylko w przypadku kont osobistych, ale również firmowych. Poznaj nasze powody:

 • Z racji tego, że niewyróżnione relacje znikają po 24h to użytkownicy, którzy są zainteresowani Twoją twórczością będą regularnie zaglądać na Twoje konto, by sprawdzić nowości.
 • Relacje nie są widoczne tak, jak posty, czyli bezpośrednio na Twoim profilu, dzięki temu możesz dodawać tam zdjęcia i filmy, które niekoniecznie wpasowują się w Twój feed. Jest to świetny sposób na pokazanie swojej codzienności.
 • Dużą zaletą InstaStories jest ich uniwersalność. Oprócz luźnych tematów czy swojej codzienności, możesz w ten sposób uczyć innych w dziedzinie, na której się znasz.
 • Relacje to sposób na nawiązywanie bliższych kontaktów ze swoimi odbiorcami.
 • Możliwość wstawienia na InstaStories linku to łatwy sposób na przekierowanie innych właśnie tam.
 • Jeśli dużo pracujesz lub po prostu jesteś zabiegany, zapewne często nie masz czasu na to, żeby wstawić idealnie zdjęcie na swoje konto. W takim przypadku o wiele łatwiej i szybciej jest dodać InstaStories.

Jak dodać InstaStories?

Na dodanie InstaStories istnieją aż trzy sposoby. W naszym artykule poznasz wszystkie z nich, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najwygodniejszy dla siebie.

Sposób pierwszy:

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie przesuń palcem w prawo.
 2. Wybierz opcję relacje i zrób zdjęcie lub nagraj filmik i dodaj.

Sposób drugi:

 1. Wejdź w aplikację Instagram i kliknij na ikonę plusika, która znajduje się na dole ekranu.
 2. Wybierz opcję relacja, a dalej postępuj jak w przypadku sposobu pierwszego.

Sposób trzeci:

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swój profil.
 2. Kliknij na ikonkę plusika, która znajduje się na górze ekranu po jego lewej stronie.
 3. Wybierz opcję relacja, a dalej postępuj jak w sposobie drugim.

Jak usunąć InstaStories?

Jeśli wrzuciłeś coś przypadkowo na swoją relację lub zapomniałeś czegoś dodać, może okazać się, że konieczne będzie usunięcie tego tak szybko, jak to możliwe. Na szczęście czynność ta jest prosta i trwa kilka sekund.

 1. Wejdź w te relacje, a następnie naciśnij na trzy kropki, które znajdują się w prawym, dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz opcję „usuń”.
 3. Potwierdź swój wybór.

InstaStories dla bliskich znajomych

Każdy z nas ma takie zdjęcia czy filmiki, z którymi podzieliłby się tylko ze swoimi najbliższymi znajomymi. Instagram daje nam taką możliwość! Wyróżnia je zielona otoczka profilowego w relacjach i mogą je zobaczyć tylko wybrane przez nas osoby. Jak zrobić taką listę? Wystarczy, że wejdziesz w aplikację, a następnie na swój profil. Naciśnij na trzy, poziome paski znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu, a następnie wybierz sekcje bliscy znajomi. Wybierz tych, których chcesz wyróżnić i potwierdź swój wybór. Gotowe! W ten sam sposób możesz kogoś z niej usunąć.

Żeby dodać dla nich relacje wystarczy, że wybierzesz jeden z wyżej wymienionych sposobów, ale zamiast dodać do „Twojej relacji”, wybierzesz „bliscy znajomi”.

Jak wykorzystać InstaStories?

Na samym początku InstaStories było traktowany jako zwykły dodatek do naszej tablicy na Instagramie. Aktualnie zmieniło się to o 180 stopni. Marki jak i Influencerzy wykorzystują tę przestrzeń do promowania swoich produktów/usług, utrzymywania kontaktu z fanami jak i klientami oraz do zwiększania zaangażowania na swoim profilu.

Dlatego warto jest tworzyć relacje, które będą nie tylko atrakcyjne dla oczu naszych odbiorców, ale przede wszystkim wartościowe i angażujące. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów, które sprawią, że Twoje relacje będą ciekawe i przyciągające.

Jak wyróżnić swoje InstaStories?

Wyróżnienie swojej relacji naprawdę nie jest trudne, a na dodatek sama aplikacja daje nam taką możliwość. Oprócz takich podstaw jak napisy, naklejki czy emotki możemy wykorzystać o wiele więcej opcji.

Pytania i odpowiedzi

Nic tak ni zachęca widzów, jak możliwość zadania pytania Tobie lub Twojej firmie. Dzięki temu wiedzą oni, że dowiedzą się konkretnych rzeczy, które ich ciekawią. Do tego typu aktywności służy specjalne okienko „PYTANIA”. Jeśli jest to instagramowy profil Twojego sklepu, możesz Q&A połączyć ze sprzedażą i oznaczyć wybrane przez siebie produkty.

QUIZ

QUIZ to sekcja, gdzie zadajesz pytanie oraz podajesz maksymalnie cztery odpowiedzi, gdzie tylko jedna z nich jest prawidłowa. Zadaniem Twoich widzów jest odgadnięcie poprawnej odpowiedzi. Pytania mogą dotyczyć Ciebie, twojej marki, produktów czy usług. Co fajne, nawet sama aplikacja podsuwa nam gotowe pytania, aby je zobaczyć wystarczy, że naciśniesz na ikonkę kostek do gry, które są na dole ekranu.

Ankieta

Ankieta, czyli pytanie i dwie odpowiedzi na zasadzie co, kto woli. Jest to świetna metoda na sprawdzenie czego Twoi klienci oczekują i co by wybrali. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na ich opinii, a oni z chęcią do Ciebie wrócą. Pamiętaj, że Twoje zarobki bardzo często zależą od Twojego podejścia i zaangażowania.

Estetyka

Nie zapomnij o tym, żeby wszystko ładnie wyglądało. Estetyczne relacje są zdecydowanie bardziej i chętniej oglądane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie one przykują nasz wzrok. Dodaj ładne, kolorowe napisy, naklejki lub emotki. Zajmie Ci to dosłownie chwilę, a przyniesie długoterminowe, pozytywne rezultaty.

Wzmianka

Wzmianka to oznaczanie innych profili w swojej relacji. Jest to sposób na dotarcie do większej ilości osób, ponieważ zdecydowana większość osób udostępni takie InstaStories na swoim profilu.

Odliczanie

Jeśli w najbliższym czasie na Twoim profilu lub stronie ma stać się coś wyjątkowego, koniecznie podziel się tym za pomocą funkcji odliczania na Instagramie.

Link SWIPE UP na InstaStories

Link SWIPE UP to bezpośredni odnośnik do naszej witryny internetowej. O tym jak i dlaczego warto go dodać, zobaczysz na naszym kanale na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=y0HbtGMYXfo

Wyróżnione InstaStories

Jeśli chcesz, żeby dana relacja nie zniknęła po 24 godzinach wystarczy, że ją wyróżnisz na swoim profilu. Jak to zrobić? Wejdź na swój profil i naciśnij na ikonkę plusika z podpisem „nowe”, który znajduje się nad postami. Wybierz relacje, które chcesz wyróżnić – warto, aby były one związane ze sobą tematycznie, ponieważ to ułatwi przeglądanie ich Twoim odbiorcom – a następnie kliknij dalej i podpisz relację, np. „szkolenie w Krakowie”. W każdej chwili możesz taką relację edytować (nazwę lub obrazek przewodni) oraz dodać do niej nowości.

4.7/5 - (27 votes)