Co to jest InstaStories

Co to jest InstaStories?

InstaStories jest funkcją dostępną na platformie społecznościowej Instagram, która umożliwia publikowanie dynamicznych treści wideo lub zdjęć. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów tworzenia i udostępniania treści w mediach społecznościowych.

Aby skorzystać z InstaStories, potrzebny jest jedynie smartfon z zainstalowaną aplikacją Instagram. Definicja pojęcia InstaStory odnosi się do krótkotrwałych treści, które znikają po 24 godzinach od momentu opublikowania.

Ta forma komunikacji daje użytkownikom możliwość pokazania swojego produktu, firmy, hobby lub wydarzeń na żywo. Dodawanie linków do treści w InstaStories pozwala na przekierowanie odbiorców do innych stron lub produktów. Nagrywanie i publikowanie treści na Instagramie jest łatwe i intuicyjne, co sprawia, że jest to popularne miejsce na dzielenie się różnorodnymi treściami wideo i zdjęciami.

Jak działa Insta Stories?

Insta Stories jest doskonałym narzędziem do social marketingu, ponieważ umożliwia użytkownikom dodawanie filtry, które sprawiają, że ich treści są bardziej atrakcyjne i unikalne. Istotne jest także uwzględnienie wyszukiwarki SEO, która pozwala zwiększyć widoczność swoich stories i przyciągać większą liczbę użytkowników Instagrama.

Dzięki temu narzędziu można znacznie zwiększyć rozpoznawalność marki oraz dotrzeć do potencjalnego klienta. Warto wykorzystać Insta Stories jako sposób na udostępnianie różnego rodzaju treści, które przyciągają uwagę użytkowników.

Można w ten sposób pokazać nowe produkty, promocje, wydarzenia i wiele innych. Z jednej strony daje to użytkownikom instagrama możliwość łatwego tworzenia i publikowania ciekawych treści, a z drugiej strony umożliwia rozwijanie biznesu i przyciąganie nowych klientów.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jakiego rodzaju treści publikować na Instagram Stories?

Na Instagram Stories możemy publikować różne rodzaje treści. Możemy utworzyć krótkie filmy lub dodać zdjęcia, które przedstawiają nasze codzienne życie, podróże, gotowanie czy sylwetkę. Możemy również udostępniać zakulisowe ujęcia z naszej pracy lub pokazywać nasze ulubione miejsca.

Warto również korzystać z funkcji ankiet i pytania, aby zaangażować naszych obserwujących i otrzymać ich opinie na różne tematy. Niezależnie od tego, jakie treści publikujemy na Instagram Stories, ważne jest, aby były one autentyczne i interesujące dla naszych followersów.

Dlaczego warto używać InstaStories?

InstaStories warto używać nie tylko w przypadku kont osobistych, ale również firmowych. Poznaj nasze powody:

 • Z racji tego, że niewyróżnione relacje znikają po 24h to użytkownicy, którzy są zainteresowani Twoją twórczością będą regularnie zaglądać na Twoje konto, by sprawdzić nowości.
 • Relacje nie są widoczne tak, jak posty, czyli bezpośrednio na Twoim profilu, dzięki temu możesz dodawać tam zdjęcia i filmy, które niekoniecznie wpasowują się w Twój feed. Jest to świetny sposób na pokazanie swojej codzienności.
 • Dużą zaletą InstaStories jest ich uniwersalność. Oprócz luźnych tematów czy swojej codzienności, możesz w ten sposób uczyć innych w dziedzinie, na której się znasz.
 • Relacje to sposób na nawiązywanie bliższych kontaktów ze swoimi odbiorcami.
 • Możliwość wstawienia na InstaStories linku to łatwy sposób na przekierowanie innych właśnie tam.
 • Jeśli dużo pracujesz lub po prostu jesteś zabiegany, zapewne często nie masz czasu na to, żeby wstawić idealnie zdjęcie na swoje konto. W takim przypadku o wiele łatwiej i szybciej jest dodać InstaStories.

Jak dodać InstaStories?

Na dodanie InstaStories istnieją aż trzy sposoby. W naszym artykule poznasz wszystkie z nich, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najwygodniejszy dla siebie.

Sposób pierwszy:

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie przesuń palcem w prawo.
 2. Wybierz opcję relacje i zrób zdjęcie lub nagraj filmik i dodaj.

Sposób drugi:

 1. Wejdź w aplikację Instagram i kliknij na ikonę plusika, która znajduje się na dole ekranu.
 2. Wybierz opcję relacja, a dalej postępuj jak w przypadku sposobu pierwszego.

Sposób trzeci:

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swój profil.
 2. Kliknij na ikonkę plusika, która znajduje się na górze ekranu po jego lewej stronie.
 3. Wybierz opcję relacja, a dalej postępuj jak w sposobie drugim.

Jak usunąć stories na Instagramie?

Jeśli wrzuciłeś coś przypadkowo na swoją relację lub zapomniałeś czegoś dodać, może okazać się, że konieczne będzie usunięcie tego tak szybko, jak to możliwe. Na szczęście czynność ta jest prosta i trwa kilka sekund.

 1. Wejdź w te relacje, a następnie naciśnij na trzy kropki, które znajdują się w prawym, dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz opcję „usuń”.
 3. Potwierdź swój wybór.

Jak zrobić wyróżnioną relacje na Instagramie?

Jeśli chcesz, żeby dana relacja nie zniknęła po 24 godzinach wystarczy, że ją wyróżnisz na swoim profilu. Jak zatem zrobić highlights? Wejdź na swój profil i naciśnij na ikonkę plusika z podpisem „nowe”, który znajduje się nad postami. Wybierz relacje, które chcesz wyróżnić – warto, aby były one związane ze sobą tematycznie, ponieważ to ułatwi przeglądanie ich Twoim odbiorcom – a następnie kliknij dalej i podpisz relację, np. „szkolenie w Krakowie”. W każdej chwili możesz taką relację edytować (nazwę lub obrazek przewodni) oraz dodać do niej nowości.

InstaStory dla bliskich znajomych

Każdy z nas ma takie zdjęcia czy filmiki, z którymi podzieliłby się tylko ze swoimi najbliższymi znajomymi. Instagram daje nam taką możliwość! Wyróżnia je zielona otoczka profilowego w relacjach i mogą je zobaczyć tylko wybrane przez nas osoby. Jak zrobić taką listę? Wystarczy, że wejdziesz w aplikację, a następnie na swój profil. Naciśnij na trzy, poziome paski znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu, a następnie wybierz sekcje bliscy znajomi. Wybierz tych, których chcesz wyróżnić i potwierdź swój wybór. Gotowe! W ten sam sposób możesz kogoś z niej usunąć.

Żeby dodać dla nich relacje wystarczy, że wybierzesz jeden z wyżej wymienionych sposobów, ale zamiast dodać do „Twojej relacji”, wybierzesz „bliscy znajomi”.

Instagram Story i funkcje, które zwiększają zaangażowanie

Na samym początku InstaStories było traktowany jako zwykły dodatek do naszej tablicy na Instagramie. Aktualnie zmieniło się to o 180 stopni. Marki jak i Influencerzy wykorzystują tę przestrzeń do promowania swoich produktów/usług, utrzymywania kontaktu z fanami jak i klientami oraz do zwiększania zaangażowania na swoim profilu.

Dlatego warto jest tworzyć relacje, które będą nie tylko atrakcyjne dla oczu naszych odbiorców, ale przede wszystkim wartościowe i angażujące. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów, które sprawią, że Twoje relacje będą ciekawe i przyciągające.

Pytania i odpowiedzi

Nic tak ni zachęca widzów, jak możliwość zadania pytania Tobie lub Twojej firmie. Dzięki temu wiedzą oni, że dowiedzą się konkretnych rzeczy, które ich ciekawią. Do tego typu aktywności służy specjalne okienko „PYTANIA”. Jeśli jest to instagramowy profil Twojego sklepu, możesz Q&A połączyć ze sprzedażą i oznaczyć wybrane przez siebie produkty.

QUIZ

QUIZ to sekcja, gdzie zadajesz pytanie oraz podajesz maksymalnie cztery odpowiedzi, gdzie tylko jedna z nich jest prawidłowa. Zadaniem Twoich widzów jest odgadnięcie poprawnej odpowiedzi. Pytania mogą dotyczyć Ciebie, twojej marki, produktów czy usług. Co fajne, nawet sama aplikacja podsuwa nam gotowe pytania, aby je zobaczyć wystarczy, że naciśniesz na ikonkę kostek do gry, które są na dole ekranu.

Ankieta

Ankieta, czyli pytanie i dwie odpowiedzi na zasadzie co, kto woli. Jest to świetna metoda na sprawdzenie czego Twoi klienci oczekują i co by wybrali. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na ich opinii, a oni z chęcią do Ciebie wrócą. Pamiętaj, że Twoje zarobki bardzo często zależą od Twojego podejścia i zaangażowania.

Estetyka

Nie zapomnij o tym, żeby wszystko ładnie wyglądało. Estetyczne relacje są zdecydowanie bardziej i chętniej oglądane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie one przykują nasz wzrok. Dodaj ładne, kolorowe napisy, naklejki lub emotki. Zajmie Ci to dosłownie chwilę, a przyniesie długoterminowe, pozytywne rezultaty.

Wzmianka

Wzmianka to oznaczanie innych profili w swojej relacji. Jest to sposób na dotarcie do większej ilości osób, ponieważ zdecydowana większość osób udostępni takie InstaStories na swoim profilu.

Odliczanie

Jeśli w najbliższym czasie na Twoim profilu lub stronie ma stać się coś wyjątkowego, koniecznie podziel się tym za pomocą funkcji odliczania na Instagramie.

Link SWIPE UP na InstaStories

Link SWIPE UP to bezpośredni odnośnik do naszej witryny internetowej. O tym jak i dlaczego warto go dodać, zobaczysz na naszym kanale na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=y0HbtGMYXfo

Przykłady wykorzystania InstaStories

InstaStories to jedno z najbardziej popularnych narzędzi w social media, które umożliwia użytkownikom udostępnianie krótkich filmów i zdjęć na Instagramie. Istnieje wiele przykładów wykorzystania InstaStories, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych.

Firmy często korzystają z tego narzędzia do promowania swoich produktów i usług poprzez umieszczanie reklam w postaci stories. Dzięki możliwości umieszczenia odnośnika, obserwatorzy mogą bezpośrednio przejść do sklepu internetowego i dokonać zakupu.

Dodatkowo, umieszczenie stories może pomóc w budowaniu większej liczby followersów, ponieważ użytkownicy, którzy obserwują dane konto, otrzymują powiadomienie o opublikowanych stories.

W przypadku kampanii na Instagramie, dodanie przycisku “Zobacz więcej” w InstaStories może pomóc w skierowaniu użytkowników na stronę docelową kampanii. Dlatego warto korzystać z InstaStories, zarówno jako użytkownik prywatny, jak i przedsiębiorca, aby zwiększyć zasięg i zaangażowanie obserwatorów.

Jak zrobić reklamę w Stories?

Jeśli chodzi o tworzenie reklam w Stories, ta forma contentu na Instagramie może być doskonałym kanałem dotarcia do potencjalnych klientów. Z milionami użytkowników, którzy codziennie korzystają z Instagrama, reklamy w tej formie mogą osiągnąć szerokie grono odbiorców.

Dzięki narzędziom dostępnym na platformie, takim jak Instagram Relacje, możemy wykorzystać różne funkcje, aby nasze reklamy były jeszcze bardziej przyciągające i interaktywne. Możemy dodać linki wskazujące na naszą stronę, pokazać produkty w dynamiczny sposób, a nawet umożliwić użytkownikom bezpośredni zakup produktów.

Zastosowanie kreatywności i dopasowanie reklam do zainteresowań naszej grupy docelowej pozwoli nam osiągnąć większy sukces w kampanii reklamowej. Pamiętajmy o strategicznym planowaniu, aby nasze reklamy w Stories były spójne z naszą marką i przyciągały uwagę odbiorców.

4.7/5 - (27 votes)