DM na Instagramie co to takiego

DM na Instagramie – Co to znaczy i jak działa?

Era cyfrowej komunikacji ewoluuje z zadziwiającą prędkością, a platformy społecznościowe stają się jej głównym węzłem. Instagram, jeden z gigantów mediów społecznościowych, nieustannie przekształca nasze postrzeganie interakcji online. Jednym z kluczowych elementów jest funkcja Direct Message, znana powszechnie jako DM.

Ta funkcjonalność, choć na pierwszy rzut oka wydaje się prosta, kryje w sobie znacznie więcej niż tylko możliwość wysyłania wiadomości. DM na Instagramie to narzędzie komunikacji, które otwiera drzwi do osobistych, profesjonalnych, a nawet komercyjnych interakcji. Od rozmów między przyjaciółmi, przez networking zawodowy, aż po marketing influencerów i marki – DM staje się wszechstronnym narzędziem, które zmienia sposób, w jaki łączymy się ze światem.

Czym są DM na Instagramie?

DM czyli Direct Message, to prywatna forma komunikacji pomiędzy dwoma lub większą liczbą użytkowników Instagrama. Możliwość tworzenia grupowych rozmów pozwala na interakcje między wieloma osobami jednocześnie. Wszystkie wiadomości DM są prywatne i widoczne wyłącznie dla osób biorących udział w danej konwersacji, co zapewnia anonimowość i dyskrecję.

Do wysyłania DM służy funkcja Instagram Direct, która działa jak osobista skrzynka pocztowa w aplikacji. Jest ona dostępna na różnych urządzeniach, w tym smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych.

Ciekawostką jest, że możliwość korzystania z DM na urządzeniach innych niż smartfony pojawiła się dopiero w kwietniu 2020 roku.

Aby otworzyć wiadomości na Instagramie, wystarczy kliknąć ikonę papierowego samolotu, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Jak działa Direct Message na Instagramie?

Direct Message (DM) na Instagramie to funkcja umożliwiająca użytkownikom prywatną komunikację. Oto jak działa:

 • Dostęp do DM – aby uzyskać dostęp do DM na Instagramie, kliknij ikonę w kształcie papierowego samolotu, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji. Na komputerze, ta opcja jest dostępna po zalogowaniu się na stronie Instagrama.
 • Wysyłanie wiadomości – jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij ikonę długopisu w prawym górnym rogu ekranu DM lub wybierz osobę, z którą już wcześniej prowadziłeś konwersację. Możesz wyszukać użytkownika, wpisując jego nazwę w pasku wyszukiwania.
 • Rodzaje wiadomości – możesz wysyłać teksty, zdjęcia, filmy, posty z Instagrama, historie (InstaStories), naklejki, wiadomości głosowe oraz inne treści multimedialne.
 • Grupowe rozmowy – DM umożliwia również tworzenie grupowych rozmów. Możesz dodać wielu użytkowników do jednej konwersacji, co pozwala na grupową komunikację.
 • Prywatność – wiadomości wysyłane przez DM są prywatne i widoczne tylko dla osób biorących udział w konwersacji.
 • Powiadomienia – otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś wyśle Ci wiadomość, chyba że masz wyciszone powiadomienia od tej osoby lub grupy.
 • Szybkie odpowiedzi – dla firm i twórców kont, Instagram oferuje funkcję szybkich odpowiedzi, która pozwala na zapisywanie i używanie wcześniej przygotowanych odpowiedzi, co jest przydatne w przypadku często zadawanych pytań.
 • Zarządzanie konwersacjami – możesz usuwać, wyciszać lub archiwizować konwersacje, a także blokować użytkowników, jeśli to konieczne.

DM na Instagramie jest wszechstronnym narzędziem komunikacji, które umożliwia łatwe i szybkie połączenie z innymi użytkownikami platformy, zarówno w celach osobistych, jak i profesjonalnych.

Jak wysyłać wiadomości na Instagramie?

 1. Aby wysłać DM na Instagramie korzystając z telefonu lub tabletu, wejdź w aplikację Instagram i dotknij ikonki papierowego samolotu, umieszczonej w prawym górnym rogu ekranu. Następnie naciśnij ikonę długopisu, którą również znajdziesz po prawej stronie, na górze. Wybierz osobę, do której chcesz napisać. Jeśli wcześniej z nią pisałeś, znajdziesz ją w czatach. Aby rozpocząć rozmowę z nową osobą, skorzystaj z opcji wyszukiwania. Pamiętaj, że możesz wysłać tę samą wiadomość do wielu odbiorców jednocześnie.
 2. Na laptopie lub komputerze stacjonarnym – wejdź na stronę instagram.com i zaloguj się na swoje konto. Kliknij ikonę papierowego samolotu, która znajduje się jako druga od prawej strony, w górnym rogu. Ikona długopisu, tym razem po lewej stronie, pozwoli Ci wybrać odbiorcę z listy wcześniejszych rozmów lub wyszukać nową osobę do kontaktu.

Co można wysłać w DM na Instagramie?

Istnieje wiele opcji wysyłania treści przez DM na Instagramie, które wykraczają poza standardowe wiadomości tekstowe. Możesz udostępniać różnorodne typy treści, takie jak:

 • Nagrania głosowe,
 • Posty, zarówno Twoje, jak i innych użytkowników,
 • Historie z InstaStories,
 • Zdjęcia z galerii telefonu,
 • Różnorodne naklejki dostępne na Instagramie,
 • Nowo zrobione zdjęcia lub filmy, z użyciem filtrów lub bez – wystarczy użyć ikony aparatu.

Jak wysłać post lub relacje w wiadomości na Instagramie?

Aby udostępnić post lub relację przez DM na Instagramie, postępuj w następujący sposób:

 • Post – pod każdym zdjęciem opublikowanym na Instagramie znajdziesz ikonę papierowego samolotu, umieszczoną obok symbolu serca i ikony komentarza. Kliknij ją, a potem wybierz osobę, której chcesz przesłać post.
 • Relacja – jeżeli chcesz podzielić się z przyjacielem interesującą relacją, nie musisz robić zrzutu ekranu. Wystarczy, że klikniesz ikonę samolotu, która znajduje się w prawym dolnym rogu podczas oglądania relacji.

Jak usunąć wiadomość na Instagramie?

Zarówno z poziomu aplikacji, jak i przeglądarki internetowej, masz możliwość zarządzania swoimi rozmowami na Instagramie. W aplikacji, po wejściu w sekcję papierowego samolotu, przesuń palcem po konwersacji w lewo, aby wyświetlić dwie opcje: wyciszenie lub usunięcie rozmowy.

W przypadku korzystania z przeglądarki, proces jest równie prosty. Po otwarciu rozmowy z wybranym użytkownikiem, kliknij na symbol „i” w kółku. Pojawią się trzy opcje do wyboru: wstrzymanie powiadomień o wiadomościach, usunięcie całej konwersacji lub zablokowanie użytkownika.

Aby usunąć pojedynczą wiadomość, musisz:

 1. Przytrzymać palcem wiadomość, którą chcesz usunąć.
 2. Wybrać opcję „anuluj wysyłanie”.

DM  na Instagramie, czyli metoda na kontakt z klientami Twojej marki

Posiadanie firmowego profilu na Instagramie to doskonały sposób na pozyskiwanie nowych klientów, zwłaszcza że coraz więcej osób korzysta z tego portalu w swoim wolnym czasie. Aby skutecznie angażować się w interakcje z potencjalnymi klientami, oto kilka wskazówek:
 • Odpowiadaj szybko, klarownie i bez błędów gramatycznych, językowych, interpunkcyjnych oraz ortograficznych. To świadczy o Twojej profesjonalności i doświadczeniu.
 • Ustaw powiadomienia dla wiadomości na Instagramie, aby zawsze być na bieżąco. Możesz to zrobić w sekcji „powiadomienia” w ustawieniach telefonu.
 • Wykorzystaj funkcję szybkich odpowiedzi na Instagramie. Jako przedsiębiorca musisz być przygotowany na często powtarzające się pytania. Dzięki funkcji szybkich odpowiedzi, dostępnej na koncie twórcy, możesz oszczędzić czas na pisanie tych samych odpowiedzi.
 • Potwierdzaj otrzymanie nowych wiadomości. Jest to szczególnie ważne, gdy nie możesz od razu odpowiedzieć. Podziękowanie za wiadomość i zapewnienie, że wkrótce ktoś zajmie się sprawą klienta, zapobiega niezręcznej ciszy i buduje zaufanie.
4.9/5 - (13 votes)