Gifty na TikToku Czym są i ile są warte?

Gifty na TikToku – czym są i ile są warte?

TikTok to aplikacja, która umożliwia dodawanie krótkich i angażujących filmików, które są prezentowane obserwatorom twojego konta. Od 2018 roku systematycznie wzrasta zainteresowanie tą aplikacją wśród Polaków, co ciekawe nie tylko tych młodych. Aplikacja TikTok stała się nową platformą do prezentowania swoich pomysłów, produktów czy talentu, dlatego z czasem możliwość zarobienia stała się realna.

TikTok umożliwia przekazywanie giftów do twórców od swoich obserwujących podczas transmisji na żywo, które później mogą być zamienione na pieniące. Sprawdź jak ten system działa, czym są prezenty, jak je zdobyć oraz ile można zarobić na giftach od fanów na TikTok?

Co to są gifty na TikToku?

Wszyscy aktywni twórcy filmików na TikTok, którzy osiągnęli minimum 1000 obserwatorów, mogą skorzystać z funkcji odbierania prezentów od fanów podczas transmisji live. Popularne gifty to odznaki, a każda z nich oznacza inną kwotę, jaką obserwator może Ci przekazać.

Obserwatorzy poprzez przyznanie Ci giftu mogą wyrazić uznanie za treści, które publikujesz w formie live. Jeśli zbierzesz prezenty od fanów podczas transmisji na żywo, będziesz mógł je wymienić na wirtualne diamenty, a te możesz wymienić na wartości pieniężne. Jeśli nie chcesz otrzymywać prezentów od swoich obserwatorów to podczas transmisji live, w ustawieniach spotkania możesz wyłączyć taką opcję.

Przykładowe gifty na TikToku
Przykładowe gifty dostępne dla użytkowników aplikacji TikTok.

Jakie gifty na TikToku występują i ile są warte?

W aplikacji TikTok jest możliwość przekazywania prezentów od obserwatorów do twórców, które mają konkretną wartość określoną w monetach. TikTok to aplikacja dla kreatywnych osób, dlatego odznaki przybierają również formę niespotykanych nazw, a są nimi m.in.

 • Panda – pięć monet
 • Włoskie dłonie – pięć monet
 • Eksplozja miłości – dwadzieścia pięć monet
 • Krem do opalania – pięćdziesiąt monet
 • Tęczowe wymiociny – sto monet
 • Koncert – pięćset monet
 • Jestem bardzo bogaty – tysiąc monet
 • Drama Queen – pięć tysięcy monet

Tak, jak możesz zauważyć, do każdej odznaki przypisana jest odpowiednia kwota monet. Jedna moneta to wartość poniżej 1 grosza, dlatego zakupu możesz dokonywać w pakietach: 100, 500, 2000, 5000, 10000 monet. Jeśli zakupisz większy pakiet będziesz mógł go wykorzystać do przekazania większej liczby giftów dla twórców na TikTok. Jeśli chcesz przydzielić komuś odznakę, należy najpierw zakupić odpowiedni pakiet i podczas transmisji live na TikTok możesz przekazać wybranej osobie odznakę. Będzie to podziękowanie za twórczość oraz czas przeznaczony na spotkania z Obserwatorami.

Jak wypłacić pieniądze za gifty w aplikacji TikTok?

Po transmisji na żywo, na której pojawiły się odznaki możesz sprawdzić, ile odznak oraz o jakiej wartości zostało Ci przyznanych. W każdej chwili możesz przejść do salda swojego konta na TikTok i sprawdzić, ile zarobiłeś. Zastosuj się do tych kilku kroków, aby móc szybko cieszyć się pierwszymi zarobionymi pieniędzmi na TikToku.

 1. Przejdź do aplikacji TikTok oraz do swojego profilu.
 2. Wybierz ikonę trzech kropek.
 3. Następnie przejdź do zakładki saldo.
 4. Uzupełnij dane do płatności i wypłać środki.

Wypłacone środki powinny w kilka dni spłynąć na twoje konto bankowe. Możesz wypłacać pieniądze po każdym spotkaniu live, a możesz gromadzić środki i wypłacić jednorazowo większą sumę pieniędzy. Minimalna wartość wypłaty to 50 dolarów, a maksymalna 1000 dolarów, dlatego warto wcześniej zaplanować działanie związane z wypłatą środków.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jak można zdobyć gifty na TikToku?

Można powiedzieć, że gifty to zapłata za twoją twórczą pracę na TikTok, a można je zdobyć jedynie podczas transmisji live. Twórca musi wyjść ze swojej strefy komfortu i poprowadzić spotkanie z obserwatorami. Podczas takiego spotkania może się wiele wydarzyć i należy być przygotowanym na wiele scenariuszy, ale z czasem nabierzesz doświadczenia i takie spotkania będą dla Ciebie przyjemnością.

Po każdej transmisji możesz podsumować zgromadzone prezenty oraz sprawdzić saldo. Prezenty są wymieniane na diamenty, które później możesz wymienić na pieniądze. Niestety musisz podzielić się swoim zarobkiem z aplikacją TikTok w proporcji 50/50, czyli 50% wartości diamentów trafia na twoje konto bankowe, a pozostałe 50% do aplikacji TikTok.

Kto może zdobyć gifty na TikToku?

Gifty na TikTok są przyznawane za twórczą pracę oraz chęć rozwoju swojego konta poprzez transmisje na żywo. Każdy użytkownik aplikacji TikTok, który posiada powyżej 1000 obserwujących, ma możliwość dodania transmisji live. Taki sposób komunikacji z obserwatorami może pomóc Ci zdobyć nowe osoby, które poznają twój profil oraz zwiększyć zasięgi, przez co będziesz częściej pojawiać się w zakładce proponowane. Jest wiele plusów prowadzenia takich transmisji, a jednym z tych plusów jest to, że możesz otrzymać gifty od swoich obserwatorów.

TikTok nie ogranicza w żaden sposób dostępu do giftów i należy spełnić te dwa warunki. Powodem jest to, że TikTok również otrzymuje swoją prowizję, kiedy ty zaczynasz zarabiać w aplikacji. Z czasem kwoty wypłaty oraz prowizje mogą się zmieniać, dlatego warto śledzić wszystkie aktualizacje regulaminu oraz nowości w aplikacji.

Kto może wysyłać gifty na TikToku?

Nie ma ograniczeń dotyczących tego, kto może wysłać gifty podczas transmisji live. Obserwator musi zakupić odpowiednią pulę monet to wykorzystania, a następnie wykorzystać je do przekazania odznaki dla twórcy. Oczywiście, musi również pojawić się na transmisji live, bo tylko podczas jej trwania możesz wysyłać gifty do twórców.

Wystarczy, że podczas live przejdziesz do opcji prezenty i wyślesz odpowiednią odznakę. Nie wszystkie transmisje live będą miały włączoną opcję wysyłki prezentu, ponieważ twórca sam może zablokować taką możliwość. Nie musisz ograniczać się do wysłania jednego gifty podczas jednej transmisji, możesz ich wybrać więcej w każdym czasie trwania spotkania. Dokonując zakupu większego pakietu monet nie musisz się martwić, że środki na twoim koncie TikTok szybko się wyczerpią.

Podsumowanie

Podsumowując, gifty w aplikacji TikTok mogą mieć zabawne nazwy, ale mają realną wartość pieniężną, którą możesz zobaczyć na swoim koncie bankowym. Aby móc w ten sposób zarabiać, musisz spełnić dwa warunki: posiadać 1000 obserwujących oraz prowadzić transmisję na żywo w aplikacji TikTok.

Wtedy twoi obserwatorzy mogą podziękować Ci za twórczą pracę i przesłać Ci odznakę o konkretnej wartości. Po transmisji live możesz przejść do salda i wypłacić wybraną kwotę. Pamiętaj, że TikTok pobiera również swoją prowizję w proporcji pół na pół. Warto posiadać zaangażowaną społeczność, która może Ci się odwdzięczyć za wiedzę oraz inspiracje, a także odpowiedzi na pytania podczas samej transmisji live.

4.8/5 - (24 votes)