Jak przypiac post na Instagramie

Jak przypiąć post na Instagramie?

Instagram umożliwia marketingowcom i influencerom nowy wymiar strategii promocyjnej dzięki możliwości przypinania postów na górze siatki profilu. Ta funkcja, dostępna w menu funkcji w postaci trzech kropek w prawym górnym rogu postu, rewolucjonizuje sposób, w jaki marki mogą podkreślać kluczowe treści. Przypięte posty pozostaną na górze profilu na Instagramie, zapewniając im stałą widoczność, niezależnie od tego, ile nowych postów zostanie dodanych. To oznacza, że ważne komunikaty, promocje czy nowe funkcje Instagram Reels, mogą cieszyć się nieprzerwaną uwagą. W świecie, gdzie użytkownicy Instagrama wielokrotnie sprawdzają swoje feedy, przypięte posty stanowią konkretny sposób na zwiększenie widoczności wybranych treści, bez konieczności dodawania naklejek czy tworzenia dodatkowych Stories.

Kiedy Instagram wprowadził przypinane posty i na czym to polega?

Instagram wprowadził funkcję przypinania postów na profilach użytkowników w maju 2022 roku. Ta funkcja pozwala użytkownikom wybrać do trzech postów lub rolek, które zostaną przypięte na szczycie ich profilu, tuż nad resztą ich galerii postów. Dzięki temu, wybrane treści są bardziej widoczne dla osób odwiedzających profil, co pozwala na lepszą kontrolę pierwszego wrażenia oraz umożliwia wyróżnienie najważniejszych lub ulubionych postów użytkownika.

Przypinanie postów na Instagramie daje użytkownikom i markom możliwość podkreślenia kluczowych momentów, produktów, ogłoszeń czy innych ważnych treści, które chcą, aby były łatwo dostępne i zauważalne dla ich obserwujących. Jest to szczególnie przydatne w kontekście algorytmicznego układu feedu Instagrama, gdzie najnowsze lub najbardziej angażujące posty nie zawsze są pierwsze. Przypięte posty pozostają na górze profilu, niezależnie od kolejnych publikacji, co zapewnia, że kluczowe treści nie zostaną przegapione przez odwiedzających.

Dlaczego warto przypinać posty na Instagramie?

Poniżej znajdziesz najważniejsze powody:

 • Prezentacja bestsellerów lub nowości – użyj przypiętych postów, aby pokazać swoje najpopularniejsze produkty lub najnowsze wprowadzenia do oferty.
 • Promocje i specjalne oferty – przypnij posty z promocjami, zniżkami lub wyprzedażami, aby od razu przyciągnąć uwagę do aktualnych ofert.
 • Wydarzenia i ogłoszenia – informuj o nadchodzących wydarzeniach, takich jak webinary, warsztaty, czy premierowe pokazy produktów, przypinając posty związane z tymi wydarzeniami.
 • Opinie klientów i case studies – pokaż pozytywne opinie klientów lub case studies, które podkreślają wartość Twoich produktów lub usług.
 • Edukacyjne i wartościowe treści – przypnij treści edukacyjne, poradniki, tutoriale lub ciekawe artykuły, aby dostarczyć wartość i podkreślić ekspertyzę marki.
 • Kampanie społeczne lub charytatywne – użyj przypiętych postów, aby zwiększyć świadomość na temat działań społecznych lub charytatywnych, w które angażuje się Twoja marka.
 • Interakcja z obserwującymi – zachęcaj do interakcji, przypinając posty z pytaniami, ankietami czy konkursami, aby zwiększyć zaangażowanie i budować społeczność.

Pamiętaj, aby regularnie aktualizować przypięte posty, monitorować zaangażowanie i dostosowywać treści do zainteresowań i potrzeb Twojej społeczności.

Jak przypiąć post na Instagramie?

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu, klikając ikonę swojego zdjęcia profilowego, po prawej stronie na dole ekranu.
 2. Wybierz post, który chcesz przypiąć.
 3. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz opcję z pinezką „przypnij w profilu”. Gotowe!

jak przypiąć post na IG?

Jak odpiąć post na Instagramie?

 1. Powtórz krok 1 z poprzedniego akapitu. 
 2. Wybierz post, który chcesz odpiąć.
 3. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz opcję z pinezką „odepnij z profilu”. 

jak odpiąć post z IG?

Co musisz wiedzieć o funkcji przypinania postów na swoim profilu?

 • Maksymalna liczba przypiętych postów – na Instagramie masz możliwość przypięcia do trzech postów na górze siatki. Pozwala to wybrać trzy najlepsze posty, które będą prezentowane na czołowej pozycji Twojego profilu, przed pozostałymi postami.
 • Przypinanie wideo – możesz także przypiąć posty wideo, zarówno na swoim profilu, jak i w sekcji reels.
 • Zmienianie przypiętych postów – w dowolnym momencie masz możliwość zmiany przypiętych postów. Aby przypiąć nowy post, gdy wszystkie trzy miejsca są zajęte, musisz najpierw usunąć jeden z aktualnie przypiętych postów.
 • Znaczenie dla nowych obserwujących – przypięte posty mają duże znaczenie dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają Twój profil, jako że są to pierwsze treści, które napotkają. Dlatego ważne jest, aby były one starannie wybrane, aby przekazywały właściwy komunikat.
 • Przypięte posty, a kolejność w feedzie – przypięcie postu nie zmienia jego umiejscowienia w feedzie obserwujących. To znaczy, że post nie będzie ponownie publikowany ani nie znajdzie się na szczycie strony głównej obserwujących.

Jak wykorzystać przypięte posty na Instagramie marki?

Wykorzystanie przypiętych postów na Instagramie przez marki otwiera nowe możliwości w zakresie strategii komunikacji i promocji. Przypięte posty mogą służyć jako wizytówka marki, pierwsze co zobaczą nowi i powracający obserwatorzy. Dzięki temu, marki mają możliwość podkreślenia swoich najważniejszych treści, co jest szczególnie przydatne w świecie, gdzie treść na Instagramie szybko przemija.

Na przykład, marki mogą przypinać posty, które prezentują ich najnowsze produkty lub kolekcje, co jest doskonałym sposobem na zapewnienie, że te nowości są łatwo zauważalne dla odwiedzających profil. To również świetna okazja, aby podkreślić unikalne cechy produktów lub ofert specjalnych, które mogą przyciągnąć uwagę i zachęcić do dalszego eksplorowania profilu.

Przypięte posty mogą również służyć do promowania nadchodzących wydarzeń, takich jak wyprzedaże, promocje czy wydarzenia online, jak webinary. Dzięki temu informacje o tych wydarzeniach są widoczne na samym początku, co zwiększa prawdopodobieństwo, że obserwatorzy o nich nie zapomną.

Innym ważnym zastosowaniem przypiętych postów jest możliwość wyróżnienia treści generowanych przez użytkowników, opinii klientów lub case studies. To nie tylko buduje zaufanie do marki, ale również tworzy poczucie społeczności wokół niej. Pokazując prawdziwe opinie i doświadczenia, marki mogą lepiej nawiązać relację z obserwującymi.

Marki mogą również wykorzystać przypięte posty do edukacji swoich obserwujących, dzieląc się wiedzą branżową, poradami czy ciekawostkami związanymi z ich dziedziną. To nie tylko podkreśla ekspertyzę marki, ale również dostarcza wartości dodanej obserwującym, co może zwiększyć zaangażowanie i lojalność.

4.5/5 - (2 votes)