Jak zarabiać na Instagramie

Jak zarabiać na Instagramie? Najlepsze sposoby

W ostatnim czasie Internet staje się coraz bardziej dochodowym interesem. Sposobów na zarabianie w sieci jest wiele, a najbardziej sprawdzonym z nich jest zarabianie za pośrednictwem Social Media – mowa oczywiście o najpopularniejszych serwisach takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Ten ostatni oferuje najwięcej możliwości. Zarabianie na Instagramie to nic innego jak bycie influencerem, a więc osobą, wokół której zebrane jest zaangażowane grono osób zafascynowanych twórczością i życiem influencera. Bycie influencerem wiążę się z dużą odpowiedzialnością, ale również z dużymi zarobkami. Musimy być jednak świadomi, że chcąc zarabiać na Instagramie musimy być cierpliwi. Nastawianie się stricte na zysk może sprawić, że bardzo szybko się zniechęcimy – tym bardziej dlatego, że zostanie influencerem to często długotrwały proces wymagający poświęceń.

Zarobki za pośrednictwem serwisu Instagram

Zarobki na Instagramie uzależnione są od kilku czynników. Przede wszystkim, kluczowa jest liczba osób, która obserwuje nasz profil. To właśnie ona w największym stopniu determinuje o zarobkach, jakie możemy uzyskiwać za dodawanie postów sponsorowanych. Bardzo ważna jest również aktywność pod postami – ilość polubień i komentarzy świadczy o tym, jak bardzo zaangażowana w obserwowanie naszego profilu jest zgromadzona na nim społeczność. Dla reklamodawców atrakcyjniejsze będą konta z aktywną społecznością, ponieważ takie osoby chętniej zdecydują się na zakup produktu polecanego przez influencera.

Współpraca z markami

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem zarobku za pośrednictwem Instagrama jest współpraca z markami. Mogą to być współprace długotrwałe bądź też jednorazowe. Najważniejsza dla nas powinna być stawka za dodanie jednego sponsorowanego psota, jaką mogą zaoferować nam firmy zainteresowane współpracą z nami, a raczej z naszym kontem. Cennik jest bardzo dynamiczny i stale się zmienia.

Stawki według aktualnych trendów

– konta zawierające od 8 tys. obserwujących do 10 tys. obserwujących – 80PLN-150PLN za post

– konta zawierające od 10 tys. obserwujących do 50 tys. obserwujących – 350PLN-600PLN za post

– konta zawierające od 50 tys. obserwujących do 100 tys. obserwujących – 600PLN-1000PLN za post

– konta zawierające powyżej 100 tys. obserwujących – 1000PLN-3500PLN za post

– konta zawierające powyżej 1 mln. obserwujących – 3500PLN-10000PLN za post

Powyższe stawki są uśrednionymi odczytami współprac jednorazowych. Stawki będą prezentować się z goła inaczej w przypadku współprac długotrwałych czy też cyklicznych.

W celu skorzystania z metody współpracy z markami, musimy więc posiadać dość solidne konto na Instagramie. Dodajmy regularnie posty, które będą ciekawe, szukajmy kolaboracji z innymi influencerami na platformie. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby obserwujących, marki same zaczną się do nas odzywać.

Tworzenie własnych treści

Ciekawym sposobem na zarobek jest również sprzedaż swoich treści. Mając grono odbiorców zainteresowanych naszą osobą, stylem życia i profilem, możemy spróbować swoich sił w monetyzacji tworzonych przez nas treści.

Jeśli jesteśmy ekspertami w jakiejś dziedzinie i właśnie wokół niej kreujemy nasz instagramowy profil, możemy pomyśleć nad napisaniem książki, organizowaniem spotkań z naszą społecznością czy też nagraniem serii płatnych poradników odnoszących się do dziedziny, którą się zajmujemy. Z pewnością w większych społecznościach znajdą się osoby zainteresowane tematem, a także zakupem tworzonych przez nas treści.

Własny sklep internetowy

Kolejnym już atutem zaangażowanej społeczności zebranej wokół naszego profilu jest możliwość otworzenia własnego sklepu internetowego, który reklamowany będzie za pośrednictwem naszego konta na Instagramie. Bycie influencerem wiążę się z tym, że ludzie chcą się poniekąd do nas upodabniać – są oni ciekawi naszej opinii, chcą nas poznawać. Sklep internetowy jest idealnym miejscem, aby udostępnić ludziom taką właśnie możliwość. W sklepie sprzedawać możemy najróżniejsze przedmioty, od małych upominków, po ubrania.