Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?

Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?

Czasem chcemy zmienić datę urodzenia na Facebooku, czy to z powodów prywatności, czy po prostu przez błąd przy zakładaniu konta. Na szczęście, platforma umożliwia nam edytowanie tych informacji w kilku prostych krokach. Dzięki temu możemy mieć pełną kontrolę nad tym, kto widzi nasze dane osobowe.

Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?

Aktualizacja daty urodzenia na Facebooku jest prosta. Opiszemy krok po kroku, jak to zrobić przez przeglądarkę internetową oraz za pomocą aplikacji mobilnej.

Zmiana daty urodzenia przez przeglądarkę internetową

 1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu Facebooka.
 2. Wybierz opcję “Ustawienia i prywatność”, a następnie “Ustawienia”.
 3. W menu po lewej stronie kliknij “Informacje osobiste”.
 4. W sekcji “Data urodzenia” kliknij “Edytuj”.
 5. Wprowadź nową datę urodzenia i kliknij “Zapisz zmiany”.

Zmiana daty urodzenia przez aplikacje na telefonie

 1. Otwórz aplikację Facebooka na swoim telefonie.
 2. Dotknij ikony trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu.
 3. Kliknij swoje imię i nazwisko, a następnie “Zobacz swoje informacje”.
 4. Przejdź do sekcji “Podstawowe informacje”, a następnie “Data urodzenia”.
 5. Kliknij “Edytuj”, wprowadź nową datę urodzenia i dotknij “Zapisz zmiany”.

Zmieniając datę urodzenia na Facebooku, możemy dowolnie ustawić, kto może widzieć te informacje. Zawsze możemy edytować ustawienia prywatności, aby dopasować je do naszych preferencji.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jak ukryć datę urodzenia na Facebooku?

Aby ukryć datę urodzenia na Facebooku, wystarczy zmienić ustawienia prywatności. Oto kroki, jak to zrobić:

 1. Klikamy w prawym górnym rogu na Ustawienia.
 2. Wybieramy Informacje o Twojej osi czasu.
 3. Przechodzimy do sekcji Podstawowe informacje.
 4. Klikamy przycisk Edytuj obok daty urodzenia.
 5. Wybieramy opcję Tylko ja, aby całkowicie ukryć datę urodzenia przed innymi użytkownikami.
 6. Zatwierdzamy zmiany, klikając Zapisz.

Warto również pamiętać o możliwości dostosowania widoczności do konkretnej grupy osób poprzez opcję ustawienia niestandardowego.

Dlaczego warto ukryć datę urodzenia?

Ukrywanie daty urodzenia na Facebooku ma wiele zalet:

 • Prywatność: Chroni nasze dane osobowe przed nieznajomymi. Informacje takie mogą być wykorzystane do kradzieży tożsamości.
 • Bezpieczeństwo: Zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do konta. Wiele stron internetowych używa daty urodzenia jako pytania zabezpieczającego.
 • Komfort: Unikamy niechcianych życzeń i uwagi w dniu urodzin. Czasem wolimy, żeby tylko najbliżsi wiedzieli o naszych urodzinach.

Facebook udostępnia różne narzędzia do zarządzania prywatnością, dzięki którym możemy chronić nasze dane i czuć się bezpieczniej podczas korzystania z platformy.

Ograniczenia i często napotykane problemy

Podczas zmiany daty urodzenia na Facebooku można napotkać pewne ograniczenia i problemy. Przyjrzyjmy się najczęściej spotykanym z nich.

Limit zmian daty urodzenia

Zmiana daty urodzenia nie jest nieograniczona. Oto kluczowe ograniczenia:

 1. Częstotliwość zmian: Możemy zmienić datę urodzenia tylko kilka razy. Facebook nie podaje dokładnej liczby, ale nadmierne zmiany mogą prowadzić do tymczasowego blokowania tej funkcji.
 2. Wiek użytkownika: Użytkownicy poniżej 18 roku życia mają bardziej restrykcyjne limity w zmianie daty urodzenia. Po przekroczeniu pewnej liczby zmian możliwość edycji zostaje ograniczona.
 3. Zasady dotyczące oszustw: Wprowadzanie fałszywych informacji jest zakazane. Jeśli Facebook wykryje, że podajemy nieprawdziwą datę urodzenia, może to skutkować blokadą profilu.

Problemy z zapisaniem zmian

Podczas próby zapisania zmienionych danych, mogą wystąpić różne problemy. Oto najczęstsze z nich:

 1. Błędne hasło: Wymagane jest poprawne podanie hasła podczas zapisywania zmian. Wprowadzenie błędnego hasła uniemożliwi zapisanie nowych danych.
 2. Błąd systemu: Czasami problemy techniczne po stronie Facebooka mogą uniemożliwić zapisanie zmian. W takim przypadku warto spróbować ponownie po pewnym czasie.
 3. Niekompatybilne dane: Jeśli nowe dane nie są zgodne z polityką Facebooka (np. niepoprawny format daty), zmiany nie zostaną zapisane.

Dzięki znajomości tych ograniczeń i problemów, zmiana daty urodzenia na Facebooku staje się prostsza i mniej problematyczna.

Podsumowanie

Zmiana daty urodzenia na Facebooku może wydawać się skomplikowana, ale z naszym przewodnikiem staje się prosta i bezproblemowa. Pamiętajmy, że autentyczność danych jest kluczowa dla bezpieczeństwa naszego konta. Ważne jest również, by być świadomym ograniczeń i konsekwencji związanych z wprowadzaniem fałszywych informacji.

Jeśli napotkacie jakiekolwiek problemy lub macie dodatkowe pytania, zawsze możecie skontaktować się z pomocą techniczną Facebooka. Dbajmy o nasze dane i cieszmy się bezpiecznym korzystaniem z serwisu społecznościowego.

5/5 - (1 vote)