Jak zyskać popularność na TikToku?

Jak zyskać popularność na TikToku?

Dla kogoś, kto lubi spędzać swój czas oglądając treści dostępne w Internecie, TikTok to kolejne wymarzone narzędzie, by się zrelaksować. Na TikToku możemy obejrzeć filmiki kreatywnej produkcji użytkowników tej aplikacji. Aplikacja zdobyła swoją popularność szybciej, niż inne aplikacje typu Instagram czy nawet Snapchat. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że filmiki z przekazem bardziej przemawiają do użytkowników Internetu niż zdjęcia – są w stanie wyrazić znacznie więcej.

Na TikToku aktualnie można nawet zarabiać, dlatego jeśli lubisz zyskiwać popularność w sieci i chciałbyś uzyskać dodatkowe źródło dochodu – warto rozpocząć swoją zabawę z tą aplikacją.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Jak zyskać na popularności na TikToku?

Poniżej przedstawimy Ci kilka sposobów, które pozwolą Ci na poszerzenie grona Twoich odbiorców, dodanie większej liczby obserwatorów do profilu i więcej polubień.

Twórz kreatywne treści

Po pierwsze, twórz kreatywne, bogate w przekaz treści. Mniej istotne jest to, czy będzie to żart, czy refleksja życiowa, a może prezentacja swoich umiejętności. Ważne, aby film przedstawiony był w sposób zatrzymujący uwagę użytkownika na dłużej.

Bądź w kontakcie ze swoimi obserwującymi

Dialog prowadzony za pomocą wrzucanego do aplikacji filmiku pozwala na doświadczenie poczucia wyjątkowej relacji między Tobą, a osobami, które Cię obserwują. Staraj się mówić do Twojego potencjalnego odbiorcy bezpośrednio.

Znajdź zastosowanie aktualnych trendów

Stosowanie się do trendów dźwiękowych bądź trendowych filtrów, pozwoli Ci na poszerzenie grona odbiorców, ponieważ Twoje zasięgi wzrosną i film dotrze do większej liczby osób.

Wrzucaj często nowe filmiki

Eksperymenty z algorytmami TikToka dowiodły, że im więcej i częściej wrzucasz postów do sieci TikToka, tym większą masz szansę na powiększenie liczbę obserwatorów i polubień.

Bądź sobą

Nie staraj się kopiować zachowań innych lub udawać kogoś, kim nie jesteś. Postaw na autentyczność i w przygotowanych przez Ciebie materiałach po prostu wyrażaj siebie.

Komentuj inne filmy

Komentując filmy innych użytkowników w sposób inteligentny masz szansę na to, by nowe osoby weszły na Twój profil i polubiły oraz zaobserwowały Twój profil na TikToku.

Zapomnij teraz o „pustych obserwowaniach i polubieniach”

Algorytmy TikToka nie wspierają profili z obserwatorami-duchami. Dlatego, by zyskać prawdziwą popularność w tym serwerze, zyskuj prawdziwych obserwatorów.

Rób stitche i baw się dobrze

Stitch to rodzaj filmiku – kontry do filmiku innego użytkownika. Tworząc stitch z innym użytkownikiem, oboje macie szansę na większe zasięgi i docieralność do odbiorców TikToka, a ponadto – możesz także pozyskać czyichś obserwatorów, jeśli spodoba im się Twoja kreatywna praca.

Staraj się tworzyć unikalne treści

Nawet jeśli stosujesz ten sam trend, nie kopiuj innych w zakresie zachowania czy produkcji swojego filmu. Ile razy można oglądać to samo na TikToku? Postaraj się podejść do trendu w sposób oryginalny, a na pewno to zaprocentuje.

Używaj hasztagów

Hasztagi były, są i będą formą kategoryzacji Twojego filmiku. Nie zapominaj o nich, ponieważ dzięki właściwym kategoriom podpisanym pod Twoim filmikiem trafisz do odbiorców, od których na pewno dostaniesz polubienie lub nawet obserwację profilu.

Używaj dodatkowych efektów

TikTok pozwala na zastosowanie wielu efektów i ciekawych filtrów. Nie wahaj się z nich korzystać, jeśli masz dobry pomysł – zaufaj swojej intuicji.

Wrzucaj do sieci taki film, jaki sam chciałbyś obejrzeć

Postaraj się tworzyć takie treści, z których sam będziesz zadowolony i z przyjemnością byś je oglądał. Oceń obiektywnie zanim je opublikujesz albo poproś bliską Ci osobę o wyrażenie swojej opinii – być może przed publikacją warto byłoby coś poprawić.

Jak zyskać popularność na TikToku? – podsumowanie

Na TikToku nie ma znaczenia, czy wrzucisz żart, refleksję życiową, czy pranka – ważne, abyś wrzucał to, co może się przyjąć w społeczności TikTokowej. Obserwuj profile, szukaj wspólnego mianownika i twórz takie treści, jakie sam chciałbyś obejrzeć, lecz ich w Internecie jeszcze nie widziałeś.