Konto profesjonalne na Instagramie

Co to jest konto profesjonalne na Instagramie?

Kto z nas nie słyszał o Instagramie. To popularne medium społecznościowe jest już znane prawie na całym świecie, a w swojej społeczności liczy miliard kont. O jego popularności świadczy również to, że każdego dnia dodawane jest tam mniej więcej czterech miliardów reakcji w postaci polubień jak i komentarzy.

Konto profesjonalne na Instagramie różni się od zwykłego kilkoma dodatkowymi funkcjami, które zdecydowanie poprawiają komfort i jakość użytkowania aplikacji. Oczywiście taki rodzaj konta nie jest zarezerwowany tylko dla firm, które w ten sposób poszukują nowych klientów, ale również dla tych, którzy chcą korzystać z dodatkowych funkcji lub planują w ten sposób zarabiać na życie.

Główną funkcją, dla której warto założyć konto profesjonalne są statystyki. Dają nam one wiedzę dotyczącą naszych odbiorców. Mianowicie, możemy dowiedzieć się: skąd pochodzą, ile mają lat czy jakiej są płci. Jest to bardzo pomocne do stworzenia własnej niszy docelowej, do której chcemy dotrzeć. W ten sposób łatwiej nam będzie rozplanować posty i określić ich konkretne tematy.

Czym jest konto profesjonalne na Instagramie?

Konto biznesowe na Instagramie daje możliwość, tym małym jak i większym, markom na stworzenie wizualnej obecność na platformie. Na Instagramie z łatwością można pokazać nowe produkty lub usługi, które oferujemy. Dodatkowo pokażemy tam ich właściwości i możemy bezpośrednio przekierować swoich odbiorców na swoją witrynę internetową. Warto również pamiętać o tym, że Instagram tak samo jak inne portale społecznościowe to kolejna opcja do kontaktu z potencjalnymi czy też stałymi klientami. W ten sposób można z łatwością określić trzy główne zastosowania kont biznesowych – reklama, obsługa klientów oraz P/R.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jak założyć konto profesjonalne na Instagramie?

 1. Wejdź na swoje konto na Instagramie.
 2. Kliknij w trzy, poziome paski, które są w prawym, górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz sekcje „ustawienia”, a następnie „konto”.
 4. Zjedź na sam dół ekranu.
 5. Kliknij w opcję „przejdź na konto profesjonalne”.
 6. Zapoznaj się z każdym slajdem, klikając „dalej”.
 7. Wybierz kategorię i podejmij decyzję, czy chcesz, żeby została ona pokazana na Twoim profilu.
 8. Zdecyduj, czy jesteś twórcą lub firmą.
 9. Wykonaj kilka kroków o które prosi Instagram. Możesz to zrobić od razu lub później. I już, gotowe!

Czym różni się konto firmowe od konta twórcy na Instagramie?

Różnice w przypadku tych dwóch profili są tak naprawdę nikłe, ale występują i należy wziąć je pod uwagę. Jeśli nie wiesz, które wybrać przeczytaj poniższe różnice.

 • Inne kategorie profilu, przy czym w przypadku twórcy jest ich zdecydowanie więcej,
 • Inne przyciski CTA,
 • W przypadku konta firmowego możemy dodać lokalizację do BIO,
 • Drobne różnice w statystykach oraz w wyglądzie Instagram Direct.

Różnice pomiędzy kontem osobistym a kontem biznesowym

Na platformie Instagram istnieją cztery rodzaje kont, które użytkownicy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb.

Konto osobiste, które najczęściej to używają jako konto prywatne. Jest najbardziej podstawowym rodzajem konta i jest idealne dla osób, które chcą dzielić się swoim życiem z followersami w bardziej prywatny sposób.

Czym jest z kolei konto biznesowe na Instagramie i czym się różni od konta osobistego? Głównie tym, że ten rodzaj konta umożliwia połączenie profilu na Instagramie ze stroną na Facebooku, co ułatwia zarządzanie obiema platformami z jednego miejsca. Konto biznesowe oferuje również dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych, które pomagają w monitorowaniu interakcji i zrozumieniu zachowań followersów.

Czym jest konto profesjonalne? To konto przeznaczone dla influencerów oraz twórców treści. Takie konto twórcy na Instagramie oferuje dodatkowe narzędzia i funkcje, takie jak przycisk kontaktowy czy dostęp do statystyk mobilnych, podobnie jak konto biznesowe.

Warto zaznaczyć, że przejście z konta osobistego na profesjonalne jest proste i nie wymaga dużo czasu. Wybierając odpowiednie rodzaje kont na Instagramie, możemy lepiej dostosować się do potrzeb naszej społeczności i efektywniej zarządzać swoją obecnością w mediach społecznościowych.

Dlaczego warto założyć konto firmowe na Instagramie?

 • Posiadanie profesjonalnego konta na Instagramie pozwoli Ci na wchodzenie w interakcję ze swoimi odbiorcami. Dodatkowo utrzymywanie stałych kontaktów z nimi jest o wiele prostsze, ponieważ dostajesz powiadomienie na swój telefon, kiedy otrzymasz nową wiadomość.
 • W relacjach InstaStories możesz pokazać swoją firmę od kuchni, dzięki czemu zdobędziesz zaufanie innych użytkowników.
 • Dostęp do profesjonalnych danych analitycznych, które pomogą Ci w dotarciu do osób, które będą zainteresowaną Tobą lub Twoją marką.
 • Firmy posiadające konto na Instagramie są w stanie dotrzeć do większej ilości osób, ponieważ to właśnie w social mediach dzieje się tak dużo.
 • Możesz udostępnić swój adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

Jak promować konto profesjonalne na Instagramie?

Wypromowanie profilu biznesowego na Instagramie nie jest tak trudne, jak się wydaje. Są na to dwa sposoby. Pierwszy to ten, w którym robimy wszystko organicznie, czyli od początku do końca sami. Procesy te bywają dosyć pracochłonne jak i czasochłonne. Druga metoda to ta płatna. Należy do nich możliwość zakupu lajków i obserwujących na Instagramie. Możesz również zatrudnić kogoś, kto specjalizuje się w tych tematach. Pamiętaj jednak, żeby:

 1. Być aktywnym, to znaczy komentować i lajkować posty innych,
 2. Używać stosowanych hasztagów,
 3. Odpisywać na DM, czyli wiadomości,
 4. Regularnie publikować,
 5. Stworzyć specjalny kupon rabatowy.

Konto profesjonalne – najczęściej zadawane pytania

Czy konto profesjonalne zmniejsza zasięgi?

Jeszcze nie tak dawno bardzo popularny stał się mit, który opowiadał o tym, że posiadanie profilu profesjonalnego znacząco zmniejsza jego zasięgi. Mimo, że zdania nadal są podzielone, to jednak większość osób, podobnie jak my, nie uznajemy tego jako prawdy. Dodatkowo sam Instagram proponuje przejście na konto firmowe.

Czy konto profesjonalne jest darmowe?

Tak, konto profesjonalne na Instagramie jest zupełnie darmowe. Instagram, jako jedno z najpopularniejszych social media, oferuje różne rodzaje kont, w tym konto profesjonalne, które pozwala użytkownikom na promowanie swojego biznesu lub marki bez żadnych dodatkowych opłat. Dzięki temu, każdy użytkownik, niezależnie od tego, czy prowadzi firmę, czy jest influencerem, może korzystać z zaawansowanych funkcji, jak dostęp do statystyk czy możliwość promowania postów.

Czy muszę mieć własny biznes, żeby posiadać konto profesjonalne?

Nie, konto profesjonalne na Instagramie jest dostępne dla każdego użytkownika. Nie musisz posiadać własnego biznesu czy być osobą publiczną. Instagram oferuje konto profesjonalne, aby umożliwić użytkownikom lepsze zarządzanie swoim profilem, dostęp do statystyk oraz promowanie postów. Dzięki temu, możesz dowiedzieć się więcej o swoich obserwujących, ich interakcjach z Twoim kontem i wypromować swoje posty wśród szerszej grupy odbiorców.

Czy mogę wrócić do klasycznego konta osobistego?

Pewnie, że tak. Jeśli zdecydujesz, że konto profesjonalne na Instagramie nie jest dla Ciebie, możesz w każdej chwili przełączyć się z powrotem na konto osobiste. Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia swojego konta na Instagramie i wybrać odpowiednią opcję. Pamiętaj jednak, że wracając do konta osobistego, tracisz dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, takich jak statystyki czy możliwość promowania postów.

Co jeszcze daje konto profesjonalne na Instagramie?

Konto profesjonalne na Instagramie oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które pomagają w promocji i zarządzaniu profilem. Poza tym, o czym wspomnieliśmy wcześniej, istnieją jeszcze inne korzyści. Przycisk CTA w BIO pozwala na łatwy kontakt z użytkownikami, np. poprzez adres e-mail czy numer telefonu. Dodatkowo, posiadając konto profesjonalne, masz możliwość płatnego promowania postów, zdjęć i wideo, co zwiększa ich zasięgi i pozwala dotrzeć do nowych klientów. Konto firmowe na Instagramie daje również dostęp do profesjonalnych narzędzi analitycznych, dzięki którym możesz lepiej zrozumieć swoją grupę odbiorców i dostosować strategię działań na Instagramie.

Czy konto profesjonalne daje możliwość monetyzowania postów?

Możliwość zarabiania na postach na Instagramie, mogłaby by okazać się dosyć przydatna, ponieważ wtedy influencerzy nie musieliby lokować przeróżnych produktów znanych marek, żeby dorobić do swojego budżetu. Monetyzacja treści, czyli zdjęć i filmów, jest powszechna, szczególnie na portalu YouTube. Jednak użytkownicy Instagrama niestety, ale nie mają takiej możliwości. Chociaż konto profesjonalne na Instagramie daje dostęp do wielu funkcji, takich jak stories czy możliwość podania wskazówek, to monetyzacja bezpośrednio przez platformę nie jest dostępna.

Konto profesjonalne na Instagramie – podsumowanie

Jak sam możesz zauważyć, konto profesjonalne jest nie przeznaczone tylko dla firm czy przedsiębiorców, ale również osób prywatnych, które być może chcą zacząć w ten sposób zarabiać. Jego założenie zajmuje mniej niż minutę, a daje wiele możliwości i dostęp do funkcji, które nie są dostępne dla zwykłych profili. Przy zdjęciem profilowym na koncie profesjonalnym znajduje się informacja o branży, dzięki czemu możesz lepiej prezentować się w środowisku społecznościowym.

Jeśli traktujesz Instagram jako narzędzie do budowania marki lub jako platformę do dzielenia się materiałami edukacyjnymi opracowanymi przez siebie, konto profesjonalne jest dla Ciebie. Jeśli Twój profil na Instagramie ma służyć tylko do wrzucania zdjęć z wakacji lub selfie, to z pewnością konto biznesowe będzie dla Ciebie zbędne. Jednak warto pamiętać, że media społecznościowe na świecie stanowią źródło informacji dla wielu osób, a posiadając konto profesjonalne, masz możliwość połączyć konto z innymi platformami i skontaktować się z firmą czy marką w bardziej profesjonalny sposób.

4.7/5 - (29 votes)