Od ilu lat jest konto na TikTok

Od ilu lat jest TikTok? Jak założyć konto na Tik Toku?

TikTok to aplikacja na smartfony, służąca do tworzenia i oglądania  zazwyczaj krótkich wideo, trwających 15, 60 sekund albo 10 minut. Użytkownicy mają także opcję przeprowadzania transmisji na żywo, podczas których widzowie mogą zadawać pytania i wysyłać prezenty.

Początkowo aplikacja ta była skierowana głównie do młodszej publiczności, ale obecnie jest popularna wśród osób w różnym wieku, co stanowi znaczny odstęp od wcześniejszej aplikacji Musical.ly, gdzie twórcy poruszali ustami do muzyki w energicznych wideo.

TikTok oferuje nie tylko muzykę, ale i treści mówione, na przykład scenki, w których użytkownicy odgrywają role, takie jak nauczycieli czy rodziców. Wielu użytkowników dzieli się swoimi doświadczeniami lub ciekawostkami o świecie. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają filmiki o gotowaniu.

W tym artykule dowiesz się, jak założyć konto w tej dynamicznie rozwijającej się aplikacji i otrzymasz odpowiedź na często zadawane pytanie – jaki jest minimalny wiek, aby móc założyć profil. Zapraszamy do czytania!

Od ilu lat jest TikTok?

Według zasad TikToka, użytkownicy muszą mieć co najmniej 13 lat, aby móc korzystać z tej aplikacji. To ograniczenie wiekowe ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa młodszych użytkowników i jest zgodne z wieloma przepisami ochrony prywatności dzieci w internecie. Jest to ważny aspekt, o którym należy pamiętać, decydując się na dołączenie do świata TikToka, aby cieszyć się jego dynamicznymi i różnorodnymi treściami.

Regulamin TikToka – https://www.tiktok.com/legal/page/eea/terms-of-service/pl

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Jak TikTok weryfikuje wiek użytkowników platformy?

TikTok weryfikuje wiek użytkowników głównie na podstawie daty urodzenia podanej przy rejestracji konta. Oto kilka kluczowych punktów dotyczących tego procesu:

 • Podawanie daty urodzenia – podczas tworzenia konta na TikToku użytkownik musi podać swoją datę urodzenia. TikTok używa tej informacji do ustalenia, czy użytkownik spełnia minimalny wymóg wiekowy.
 • Ograniczenia dostępu – jeśli data urodzenia wskazuje, że użytkownik jest młodszy niż 13 lat, TikTok nie zezwoli na utworzenie konta zgodnie z ich polityką ochrony prywatności dzieci.
 • Ograniczenia treści i funkcjonalności – dla użytkowników pomiędzy 13 a 18 rokiem życia TikTok może nakładać pewne ograniczenia co do treści, które mogą publikować lub oglądać, oraz funkcjonalności, które mogą używać.
 • Weryfikacja i kontrole – TikTok czasami podejmuje dodatkowe kroki w celu weryfikacji wieku, szczególnie w sytuacjach, gdy istnieje podejrzenie, że użytkownik podał nieprawdziwą datę urodzenia. Może to obejmować prośby o dodatkowe informacje weryfikacyjne.
 • Zgoda rodziców – w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy użytkownik jest w wieku poniżej 18 lat, TikTok może wymagać zgody rodziców lub opiekunów prawnych na korzystanie z aplikacji.
 • Algorytmy i moderacja – TikTok również korzysta z algorytmów i działań moderacyjnych do monitorowania treści i zachowań, które mogą wskazywać na obecność użytkowników poniżej wymaganego wieku.

Jest ważne, aby pamiętać, że żaden system weryfikacji wieku nie jest idealny i zawsze istnieje możliwość, że niektórzy użytkownicy mogą nieprawidłowo podać swoje dane w celu obejścia ograniczeń wiekowych.

Kontrola rodzicielska na TikToku

TikTok oferuje funkcję kontroli rodzicielskiej, znaną jako “Rodzicielski nadzór”, która umożliwia rodzicom monitorowanie i ograniczanie dostępu ich dzieci do aplikacji. Oto jak działa ta funkcja:

 • Łączenie kont – rodzicielski nadzór pozwala rodzicom połączyć swoje konto z kontem dziecka. Aby to zrobić, rodzic musi skanować kod QR w aplikacji TikTok na urządzeniu dziecka.
 • Ograniczenie czasu spędzanego w aplikacji – rodzice mogą ustawić limit czasu, jaki dziecko może spędzać na TikToku każdego dnia. Pozwala to na kontrolę nad czasem, który dziecko poświęca na korzystanie z aplikacji.
 • Tryb ograniczonej treści – ta funkcja umożliwia rodzicom ograniczenie dostępu do niektórych treści, które mogą być nieodpowiednie dla dzieci. TikTok używa systemu filtrowania treści, aby blokować wideo, które mogą nie być odpowiednie dla młodszych użytkowników.
 • Zarządzanie prywatnością – rodzice mogą kontrolować ustawienia prywatności na koncie dziecka, w tym kto może wysyłać wiadomości do dziecka, kto może zobaczyć jego treści, czy konto ma być publiczne czy prywatne.
 • Ograniczenie wiadomości bezpośrednich – rodzicielski nadzór umożliwia również rodzicom wyłączenie możliwości wysyłania i odbierania wiadomości bezpośrednich na koncie dziecka lub ograniczenie tej funkcji tylko do znajomych.
 • Zarządzanie wyszukiwaniem – rodzice mogą ograniczyć możliwość wyszukiwania treści, użytkowników, hashtagów czy dźwięków przez dziecko w aplikacji.
 • Regularne raporty aktywności – TikTok może dostarczać rodzicom regularne raporty dotyczące aktywności na koncie ich dziecka.

Warto zaznaczyć, że żadne narzędzie kontroli rodzicielskiej nie jest idealne, więc zawsze zaleca się, aby rodzice aktywnie rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i monitorowali ich aktywność online.

Skąd wynikają obostrzenia wieku na TikToku?

Z informacji dostępnych w App Store wynika, że aplikacja może zawierać nieodpowiednie treści, takie jak odniesienia do seksu, nagości, łagodnej przemocy, alkoholu, tytoniu czy narkotyków.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na muzykę, pod którą twórcy nagrywają swoje treści. Często może ona zawierać wulgaryzmy czy tematy, które nie są odpowiednie dla młodych użytkowników. Ważne jest również pamiętanie o hejcie, który obecnie może być bardzo dotkliwy. Osoby decydujące się na publikowanie swoich nagrań publicznie muszą być świadome, że mogą spotkać się z różnymi reakcjami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, włączając w to krytykę. Dzieci często nie są świadome tego ryzyka, a obraźliwe komentarze mogą być dla nich szczególnie krzywdzące.

Jak założyć konto na TikToku?

 1. Zainstaluj aplikację TikTok na swoim urządzeniu mobilnym i otwórz ją.
 2. Rozpocznij proces tworzenia konta.
 3. Masz do wyboru cztery metody rejestracji: użyj adresu e-mail lub numeru telefonu, konta Facebook, Google lub Twitter.
 4. W zależności od wybranej opcji, wprowadź odpowiednie informacje. Na przykład, jeśli wybierzesz rejestrację za pomocą numeru telefonu, będziesz musiał podać datę urodzenia, numer telefonu i wpisać kod otrzymany w wiadomości SMS.

Ciekawostka – na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony i tablety, konieczne jest założenie konta, aby oglądać treści w aplikacji TikTok. Jednak w przeglądarce internetowej, na przykład na laptopie, możesz przeglądać treści bez rejestracji. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku nie będziesz mógł polubić, komentować ani udostępniać wideo.

Od ilu lat można zarabiać na TikToku?

Istnieje wiele metod zarabiania w mediach społecznościowych, ale skoncentrujmy się na najbardziej rozpowszechnionej, czyli otrzymywaniu prezentów od widzów, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Tego rodzaju dochód jest dostępny dla osób, które ukończyły 16 lat i mają zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Oczywiście, istnieje znacznie więcej metod zarabiania, a wysokość zarobków zależy głównie od ciebie i wybranego sposobu.

4.7/5 - (16 votes)