Jak planować posty na Instagramie?

Jak planować posty na Instagramie?

Chcąc zdobyć dużą popularność na Instagramie należy nie tylko dbać o estetykę zdjęć czy ciekawe opisy, lecz także planować publikowanie postów w odpowiedni sposób. Na co szczególnie warto zwracać uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Jak często publikować nowe posty?

Warto zwracać uwagę na sposób reagowania odbiorców i względem tego dopasować częstotliwość udostępniania nowych treści. Jeśli posty mają charakter głównie informacyjny – prezentacja nowego produktu, post reklamowy itd. – zbyt częste publikowanie może sprawić, że odbiorcy zrezygnują z obserwowania profilu.

Sukcesem na Instagramie jest stworzenie takiej relacji między odbiorcami a autorem, by czuli oni osobistą więź z twórcą. Posty należy pisać w sposób taki, by odbiorca poczuł się zaproszony do dyskusji. Warto dodać na koniec pytanie, które zaangażuje odbiorców, a tym samym zwiększy zasięgi postu. Publikując takie posty najlepiej jest robić to codziennie lub co dwa dni. Jeśli będzie zbyt rzadko – odbiorcy zapomną o profilu, jeśli zbyt często – mogą poczuć zbyt przeciążeni.

O czym pamiętać planując posty?

Najpopularniejszą i najbardziej estetyczną metodą planowania postów jest układ trójkowy. Instagram publikowane posty układa na profilu trójkami, warto więc by zdjęcia w jednym rzędzie były dopasowane pod kątem estetyki. Tworząc profil zawierający infografiki – warto przedzielać je innego rodzaju zdjęciem, dzięki temu uzyska się przyjemny w odbiorze układ, który zachęci odbiorców do zagłębienia się w treść.

Chcąc rozwinąć profil i sprawić by dotarł do jak największej ilości odbiorców należy stosować odpowiednie hashtagi a także oznaczać lokalizację w poście. Jeśli treść postu jest napisana w języku polskim, a potencjalni klienci też są Polakami, niech hashtagi również będą w tym samym języku, Zwiększa to szanse na dotarcie do odpowiednich odbiorców, a także zachęcenie ich do pozostawienia komentarza.

Jakie godziny są najlepsze do publikowania postów?

Najlepszą godziną do publikowania postów jest ta, w której najwięcej osób przegląda aplikacje. W weekendy nie warto umieszczać nowych treści w godzinach wieczornych, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbiorcy będą zajęci innymi czynnościami. Lepiej sprawdzą się godziny poranne albo popołudniowe. W ciągu tygodnia najwięcej osób przegląda Instagram w okolicach południa. Jest to czas, gdy podczas wykonywania codziennych czynności wyciągają z kieszeni telefon i przeglądają media społecznościowe dla zabicia czasu.

Prowadząc profil profesjonalny na Instagramie można sprawdzać indywidualne statystyki i bardziej sugerować się nimi niż ogólnymi zasadami. W zależności od rodzaju publikowanych treści, godziny największego zainteresowania odbiorców mogą być zupełnie inne.

Planowanie postów – przydatna opcja dostępna na Instagramie

Wiedząc już o podstawowych zasad co do estetyki, częstotliwości i najlepszych godzin do publikowania postów, można zacząć korzystać z narzędzia, które pozwala na planowanie publikacji.

Jednym z popularnych i darmowych programów ułatwiających publikowanie postów jest Creator Studio. Jest on prosty w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu sprawdzi się u nawet mało doświadczonych osób. Jedynym jego mankamentem jest to, że nie da się pracować z poziomu aplikacji Instagram, lecz przez Facebook. Instagramowe konto profesjonalne musi być połączone ze stroną na Facebooku, aby móc skorzystać z usług oferowanych przez to darmowe narzędzie. Dzięki niemu można pisać posty za pomocą klawiatury komputera, a także planować publikację na konkretny dzień i godzinę.

Programem pozwalającym na planowanie i kontrolowanie wyglądu siatki zdjęć jest Prewiev. Posiada swoją płatną wersję, co sprawdzi się osobom chcącym profesjonalnie korzystać z Instagramu. Dobra wiadomość dla tych, którzy dopiero uczą się korzystania z mediów społecznościowych w celach firmowych jest taka – nawet darmowa wersja programu Prewiev nie posiada ograniczeń co do ilości dodawanych zdjęć.

Podusmowanie

Korzystanie z Instagrama może wydawać się skomplikowane, lecz jak każde medium społecznościowe rządzi się on swoimi zasadami, które po pewnym czasie stają się intuicyjne. Sposób planowania postów uzależniony jest od obranego przez twórcę celu profilu, a także od tego jakiego rodzaju reakcji ze strony obserwujących oczekuje.