Jak przejąć zajętą nazwę na Instagramie

Jak przejąć zajętą nazwę na Instagramie?

Instagram rośnie w siłę i przebija swoimi zasięgami takie platformy jak Facebook czy Twitter. Ta platforma społecznościowa ma już ponad miliard aktywnych użytkowników, a codziennie zostawianych jest tam około 500 milionów reakcji, takich jak polubienia czy komentarze.

To ogromny zasięg i dostęp do aktywnych użytkowników, dlatego coraz częściej biznesy internetowe są promowane właśnie na Instagramie. Przy obecnej skali aktywnych użytkowników, ciężko jest znaleźć odpowiednią nazwę, bo może została już zajęta. Wybór odpowiedniej nazwy profilu na Instagramie jest niezwykle istotny, to właśnie z tą nazwą będą kojarzyć Cię twoi obserwatorzy.

Dlaczego nazwa profilu na Instagramie jest taka ważna? Jak zmienić nazwę na Instagramie i czy istnieje możliwość przejęcia zajętej nazwy? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Dlaczego nazwa konta na Instagramie jest ważna?

Wybór odpowiedniej nazwy dla twojego konta na Instagramie może wiązać się z wieloma godzinami poszukiwań inspiracji. Oczywiście możesz sięgnąć po listę kont, które znajdują się w kategorii, którą chcesz wybrać, ale także możesz zainspirować się rozmowami ze swoimi znajomymi. Jeśli chcesz w pewnym momencie dążyć do monetyzacji swojego biznesu na Instagramie to nazwa, z którą będzie kojarzona, powinna być prosta i chwytliwa. Dlaczego nazwa konta na Instagramie jest taka ważna?

Skojarzenia z twoją marką

Jeśli na swoim koncie na Instagramie chcesz promować swoje produkty lub usługi albo chcesz reklamować rzeczy innych osób, to skojarzenia z twoją nazwą muszą być spójne i długoterminowe. Jeśli będą następowały zmiany w nazwie profilu, to szybko będziesz tracić obserwatorów, którzy nie skojarzą nowej nazwy z twoją osobą. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, której obawiają się popularne Instgramerki z dużymi zasięgami na tej platformie.

Łatwa do zapamiętania nazwa konta

Nazwa twojego konta na Instagramie powinna być łatwa do zapamiętania oraz wymówienia. To właśnie z nią będą kojarzyć Cię potencjalni klienci oraz followersi. Możesz użyć nazw powiązanych ze swoimi imieniem i nazwiskiem lub stroną internetową, jak prowadzisz. Możesz też poszukać odpowiedniej nazwy w często powtarzanych słowach w twojej branży. To właśnie twoja grupa docelowa ma Cię rozpoznać i po spojrzeniu na nawę oraz BIO stwierdzić, czy chce Cię obserwować.

Czy istnieje możliwość zmiany nazwy konta na Instagramie?

W każdym momencie możesz dokonać zmiany nazwy swojego konta na Instagramie. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień swojego profilu, następnie w polu nazwa profilu dokonasz zmian. Po dokonaniu edycji zostaniesz przeniesiony do strony logowania, w celu potwierdzenia zmiany. Zmiana nazwy konta w tym serwisie społecznościowym jest dość prosta, ale jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Dlaczego warto zmienić nazwę na profilu Instagram?

Istnieje kilka przypadków, w których zmiana nazwy stanowiska może zmienić obraz naszego profilu na lepszy.

Po pierwsze, jeśli nazwa twojego konta to młodzieńcza zaszłość, a nazwę nie da się ani zapamiętać, ani wymówić to jest to jak najlepszy moment na dokonanie zmiany. Wiele kont na Instagramie przechodzi taki rebranding, który ostatecznie może powiększyć grono twoich followersów.

Drugim powodem jest, to gdy twoje konto nie jest spójne np. z twoją stroną internetową lub innymi profilami społecznościowymi. Dokonanie wtedy zmiany nazwy profilu twojego konta na Instagramie jest wtedy jak najbardziej zasadne.

Dlaczego nie warto zmieniać nazwy profilu na Instagramie?

Jedynym wyzwaniem, z jakim musisz się zmierzyć przed zmianą nazwy profilu na Instagramie to odpływ followersów. Przeglądając listę kont, jakie obserwują mogą nie skojarzyć, że nazwa profilu została zmieniona. Przed zmianą nazwy profilu musisz wziąć pod uwagę właśnie taki scenariusz.v

Zmniejszenie liczby obserwatorów może wpłynąć również na zmniejszenie zasięgów, a to bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie wynagrodzenia z tytułu własnej sprzedaży lub współprac z innymi firmami.

Co należy zrobić, aby zminimalizować odpływ followersów?

Przed zmianą nazwy profilu na Instagramie, warto co najmniej przez tydzień informować za pomocą różnych źródeł, że planujesz rebranding. Oczywiście umieść rolkę na ten temat oraz zapisz ją jako pierwszą na swoim profilu. Poinformuj za pośrednictwem postu o tej zmianie, a jeśli masz kontakt z obserwatorami poprzez newsletter, to również wyślij im wiadomość. Możesz też zmienić nazwę stanowiska z wielką pompą i zrobić Live o tym, co zmienia się na profilu. Im szerzej dotrzesz do swoich followersów, tym lepiej.

Co zrobić, jeśli nazwa profilu jest już zajęta?

Często zdarza się tak, że nazwa profilu na Instagramie jest już zajęta. Sprawdź, jakie w tym przypadku masz możliwości.

Poczekaj aż konto zostanie zdezaktywowane

Wiele kont to konta widmo. Nic się na nich nie dzieje, nie posiadają followersów ani sami nie obserwują nikogo. Takie konta są co jakiś czas weryfikowane i usuwane przez Instagrama. Jeśli więc zauważysz, że konto, którego szukasz jest nieaktywne, to możesz obserwować profil, w pewnym momencie może przestać istnieć, a Ty wtedy będziesz mógł przejąć nazwę.

Zastosowanie znaków interpunkcyjnych

Jeśli bardzo zależy Ci na konkretnej nazwie, to zawsze możesz użyć dodatkowych znaków interpunkcyjnych dozwolonych w serwisie Instagram. Oczywiście nie jest to wersja idealna, ponieważ followersi mogą czuć zakłopotanie, jakie konto powinni obserwować.

Zakup nazwy profilu na Instagramie

W związku z pojawieniem się Instagrama powstał również rynek sprzedaży i zakupu nazw kont na Instagramie. Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku stron internetowych. Możesz sprawdzić, czy na liście do sprzedaży znajduje się nazwa, która Cię interesuje.

Podsumowując, nazwa konta na Instagramie, to jedna z ważniejszych elementów twojego twórczego życia na tej platformie. Nazwa profilu powinna być prosta i chwytliwa, dlatego poświęć trochę czasu na research oraz przygotowanie inspiracji. Jeśli natomiast istnieje nazwa, którą chcesz przejąć, to możesz skorzystać z trzech opcji: poczekać aż konto zostanie zdezaktywowane, zastosować dodatkowe znaki w nazwie oraz zakupić nazwę na oficjalnych platformach sprzedażowych.

4.7/5 - (20 votes)