Jaka nazwa na Instagrama

Nazwa na Instagrama – jak ją wymyślić i wybrać odpowiednią?

Wybór odpowiedniej nazwy na Instagramie to najważniejsza rzecz, jaką może zrobić użytkownik tego serwisu.

Twoja nazwa użytkownika na Instagramie wyznacza scenę dla tego, o czym jest Twoja strona. To właśnie sprawia, że ​​Twoja strona jest łatwa do zapamiętania, wykrywalna i atrakcyjna. Co więcej, postrzeganie typu posiadanego konta IG – tj. Osobista, biznesowa, fanpage itp. – jest definiowana przez rodzaj wybranej nazwy użytkownika na Instagramie.

Jeśli nie wiesz, jak wymyślić nazwę na Instagramie, w tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

Zamierzam zagłębić się w różne typy nazw użytkowników na Instagramie, które możesz wybrać, jak stworzyć odpowiednią nazwę w zależności od celów IG i jak upewnić się, że Twoja nowa nazwa IG przyciągnie obserwujących, będzie wykrywalna i pomoże Twojemu kontu zdobywać coraz większą liczbę followersów.

Zacznijmy! Dobra nazwa na Instagrama

Co to jest nazwa na Instagramie?

W tym momencie możesz zadać sobie pytanie: Ok, więc jaka jest różnica między nazwą na Instagramie a nazwą użytkownika na Instagramie?

Wszystkie trzy słowa są zwykle używane do opisania dokładnie tej samej rzeczy. Nazwa użytkownika na Instagramie jest zawsze zapisywana jako Twoja nazwa użytkownika i poprzedzona znakiem „@”. To w zasadzie nazwa, którą wybierzesz, aby reprezentować adres URL Twojej strony na Instagramie.

Aby znaleźć swoją nazwę na Instagramie, przejdź do głównej strony profilu w dowolnej przeglądarce. Nazwa wyświetlana na końcu adresu URL to Twoja nazwa na Instagramie.

Podsumowując, nazwy użytkowników na Instagramie, nazwy na Instagramie to dokładnie to samo.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Cztery główne typy nazw użytkowników na Instagramie

Zanim zaczniesz tworzyć burzę mózgów, musisz określić swoje główne cele. Promujesz produkt? Rozwijasz firmę? Próbujesz odnieść sukces jako influencer? A może próbujesz zdobyć ogromną liczbę obserwujących, udostępniając viralowe zdjęcia uroczych szczeniąt?

Nazwy użytkowników na Instagramie są tym, na co patrzą użytkownicy, aby określić, jakiego typu masz stronę, a także o czym piszesz. Spójrzmy na kilka opcji:

Nazwy użytkowników Instagram dla profili osobistych

Nazwy użytkowników na Instagramie, które przedstawiają profil osobisty, są podobne do tych, które Instagram może wygenerować dla Ciebie na podstawie Twojego imienia i nazwiska. Niektóre przykłady to @ Stacy123, @John_Doe itp. Zalecam używanie tego typu nazwy użytkownika tylko wtedy, gdy planujesz używać Instagrama wyłącznie do łączenia się ze znajomymi i rodziną.

Osobista nazwa użytkownika na Instagramie pomaga rodzinie i znajomym łatwo zidentyfikować, kim jesteś. W ten sposób, gdy obserwujesz kogoś lub polubisz zdjęcie, jest większa szansa, że ​​rozpoznają, kto angażuje się w jego treść. Co więcej, użycie odmiany Twojego prawdziwego imienia jako nazwy użytkownika na Instagramie ułatwia znajomym i rodzinie znalezienie Ciebie na portalu.

Nazwy użytkowników Instagrama dla influencerów

Instagram Influencer to użytkownik IG z większą niż przeciętną liczbą obserwujących, zwykle w zakresie 1000-10 000. Wielu użytkowników aspiruje do bycia influencerami, aby wykorzystać swoją bazę obserwujących do zarabiania pieniędzy na Instagramie.

To powiedziawszy, nie wszyscy Influencerzy chcą zarabiać pieniądze. Tak czy inaczej, bycie influencerem oznacza posiadanie oddanych obserwatorów – ludzi, którzy uważają Cię za zaufaną osobę w mediach społecznościowych.

Stworzenie idealnej nazwy użytkownika na Instagramie jako influencer polega na zdefiniowaniu tego, kim jesteś i co czyni Cię wyjątkowym. Na przykład, jeśli jesteś blogerem podróżniczym, rozważ użycie jednego z następujących szablonów:

Szablon nr 1: Kim jesteś + sprytny, ale jasny opis tego, co robisz.

Szablon nr 2: Użyj popularnego wyrażenia związanego z Twoimi podróżami. Ten szablon jest idealny do rozwijania Twojego Instagrama, ponieważ umożliwia łatwe odnalezienie Twojego profilu.

Nazwy użytkowników na Instagramie dla firm

Jeśli tworzysz konto na Instagramie dla swojej firmy, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja nazwa użytkownika na Instagramie zawiera nazwę firmy lub opis produktu lub usługi.

Oto kilka powodów, dla których używanie nazw firm w nazwach użytkowników na Instagramie jest korzystne:

1. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć Twoją witrynę internetową, wprowadzając swój uchwyt IG do Google.

2. Działa to również w drugą stronę. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć Twoją stronę na Instagramie, wprowadzając nazwę swojej witryny + „Instagram” do Google.

3. Możesz tworzyć markowe hashtagi, takie jak #izzywheels, aby promować treści tworzone przez użytkowników i zwracać uwagę na swoją firmę.


Ważna uwaga: jeśli masz model biznesowy lub produkt gotowy do sprzedaży, ale nie wybrałeś nazwy dla swojej firmy, CZEKAJ. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest utworzenie strony swojej firmy z tymczasową nazwą IG. Dlatego:

Załóżmy, że zaczynasz zdobywać obserwujących dzięki tymczasowej nazwie użytkownika na Instagramie. Kiedy w końcu zdecydujesz się na nazwę firmy, nieuchronnie będziesz musiał zmienić tymczasową nazwę użytkownika na stałą. Może to spowodować utratę obserwujących i utratę rozmachu biznesowego.

Nie twórz swojego konta, dopóki nie będziesz absolutnie pewny swojej nazwy użytkownika na Instagramie.

Nazwy użytkowników Instagram dla profili społecznościowych / tematycznych

Co rozumiem przez profil społecznościowy / tematyczny? Zasadniczo jest to konto na Instagramie poświęcone konkretnemu rodzajowi treści. Może to być zbiór zdjęć innych użytkowników, do udostępniania których masz pozwolenie, wszystkie oryginalne zdjęcia lub ich mieszanka.

Jeśli chcesz utworzyć jedno z tych społecznościowych lub tematycznych kont na Instagramie, najskuteczniejszą metodą wyboru nazwy użytkownika na Instagramie jest bardzo dosłowne opisanie tego, co chcesz zaprezentować.

Nie musisz się tutaj gimnastykować myślowo, po prostu pomyśl o dokładnym wyrażeniu, które ktoś może wyszukać, jeśli szuka zdjęć pitbulli. Wyzwaniem dla tego typu nazw użytkowników na Instagramie jest znalezienie czegoś, co jeszcze nie zostało zrobione. Jeśli napotkasz ten problem, wypróbuj różne odmiany tej samej nazwy.

Jak wymyślić fajne nazwy na Insta?

Jeśli szukasz oryginalnej nazwy dla swojego profilu na Instagramie, istnieje kilka sposobów, aby być kreatywnym. Możesz zacząć od przemyślenia swojego pseudonimu lub nicku, który może być unikalny i nawiązywać do twoich zainteresowań lub pasji.

Innym pomysłem jest używanie określonych liter lub cyfr, które mają dla ciebie jakieś osobiste znaczenie. Możesz także skorzystać z języka angielskiego, aby stworzyć ciekawą frazę lub słowo. Możesz skombinować różne wyrazy lub wyrażenia, aby stworzyć oryginalną nazwę.

Jeśli tworzysz profil firmowy, warto zastanowić się nad nazwą, która będzie wiązała się z Twoją branżą lub produktem. Pamiętaj również o tym, że im prostsza i łatwiejsza do zapamiętania jest nazwa, tym łatwiej będzie ją rozpoznawać i wyszukiwać przez innych użytkowników. Wykorzystaj swoją kreatywność i poświęć trochę czasu na znalezienie fajnej nazwy dla swojego profilu na Instagramie.

Jakich błędów unikać, szukając nazwy na Instagrama?

Szukając nazwy na Instagrama, warto unikać kilku często popełnianych błędów. Po pierwsze, nie powinno się używać swojego nazwiska na Instagramie, jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności.

Warto również pamiętać, że nazwy powinny być unikalne i oryginalne. W przypadku braku pomysłów, można skorzystać z generatora nazw, który pomoże nam stworzyć coś nowego i nietypowego.

Kreatywne nazwy przyciągają uwagę użytkowników i budują pozytywny wizerunek. Ważne jest również dodanie roku, aby nazwa była zgodna z obecnym czasem, na przykład “instagram2023”.

Dobra nazwa powinna prowadzić do zapadającej w pamięć nazwy profilu, która będzie łatwo rozpoznawalna przez innych użytkowników. Pamiętajmy, że każda nazwa powinna być spójna z naszym wizerunkiem i tym, czym się zajmujemy.

Jak zmienić nazwę na Instagramie?

Aby zmienić nazwę na Instagramie, możesz użyć kilku prostych kroków. Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Instagram na telefonie lub tablecie.

Następnie przejdź do ustawień konta, które znajdują się w prawym dolnym rogu ekranu. W sekcji ustawień, znajdź opcję “Edytuj profil” i kliknij w nią.

Teraz możesz wprowadzić swoją nową nazwę, pamiętając, że musi mieć maksymalnie 30 znaków. Ważne jest, aby nazwa była krótka i łatwa do zapamiętania, zarówno w języku, w którym się komunikujesz, jak i w innych językach.

Po wpisaniu nowej nazwy, kliknij “Gotowe” i twoje konto zostanie zaktualizowane w ciągu kilku sekund. Teraz możesz cieszyć się nową nazwą na Instagramie i sprawić, że twoje konto będzie bardziej unikalne i osobiste.

Pamiętaj, że Twoja stara nazwa będzie niedostępna dla innych użytkowników przez 14 dni. Dzięki czemu możesz łatwo wrócić do swojej poprzedniej nazwy w ciagu 2 tygodni.

Podsumowanie

Pamiętaj – nie poddawaj się! Jeśli znalezienie nazwy użytkownika na Instagramie, która nie jest jeszcze zajęta, może wydawać się trudne, wciąż możesz to zrobić!

Teraz, kiedy poznałeś/poznałaś już kilka wskazówek dotyczących tego, jak opracować najlepszą nazwę swojego konta, nie pozostaje nic innego, jak przysiąść do jej stworzenia. Powodzenia!

4.9/5 - (13 votes)