Jak się wybić na Instagramie

Jak się wybić na Instagramie?

Krajobraz mediów społecznościowych jest dość zatłoczony. Często wydaje nam się, że przez to wybicie się, jest niemożliwe. Nic w tym dziwnego. W obecnych czasach bycie influencerem jest popularne. Wiele młodych osób właśnie taką drogę zawodową obiera. Jest jednak haczyk.

Wielu użytkowników nie wie, jak pokonać przeszkodę, którą stanowi oryginalny i świadomy kontent. Jak więc stworzyć konto, które przykuje uwagę innych i będzie chętnie oglądane?

W tym artykule przedstawimy Ci aż 8 patentów na to jak wyróżnić na Instagramie. Oprócz rozpoznawalności oraz stałą widownią będziesz mieć możliwość na zdobycie współprac, a co z tym związane, zarobek.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

8 sposobów, aby wyróżnić się na Instagramie

Zdajemy sobie sprawę, że początki są najtrudniejsze. Zanim zacząłeś czytać ten wpis możliwe, że zadawałeś sobie pytanie: „od czego mam zacząć?”.

1. Popracuj nad swoim profilem

Nasz profil jest pierwszym wrażeniem o nas i jedynym miejscem na Instagramie, gdzie aktywne są linki. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby ludzie klikali Twoją witrynę za pośrednictwem Instagrama, musisz to zrobić tutaj.

Po pierwsze – Twój wizerunek. W końcu jest to witryna do udostępniania zdjęć. Zacznijmy od Twojego zdjęcia profilowego, powinno być wyraźne i co najważniejsze reprezentować Ciebie. Poza Twoją stroną profilową, Twoje profilowe będzie również wyświetlane w kanałach Twoich znajomych, gdy udostępnisz relacje, napiszesz do kogoś wiadomość w DM oraz dla użytkownika, który otrzyma powiadomienie związane z Twoim kontem. Podsumowując, użyj obrazu, który działa na Twoją korzyść.

Następna rzecz to twoja biografia. Chcesz czegoś, co powie ludziom, czym się dzielisz i kim jesteś? Jeśli ktoś natknie się na Twój profil, chce od razu wiedzieć, czy powinien Cię obserwować, czy nie. Napisz, co lubisz i co można znaleźć u Ciebie na profilu. Aby urozmaicić opis, dodaj emotikony. Na koniec link. To powinno być najważniejsze miejsce, do którego chcesz kierować ludzi. Ponieważ możesz wspomnieć o tym w swoich postach, chcesz upewnić się, że link ma sens i jest to miejsce, do którego chcesz, aby ludzie się udawali.

2. Używaj hasztagów

Hasztagi to sposób wyszukiwania na Instagramie. Oznacza to, że jeśli chcesz zostać znaleziony, będziesz musiał ich używać. Ludzie śledzą hasztagi i jest kilka tagów, których możesz użyć, jeśli chcesz od razu zwiększyć liczbę polubień i komentarzy. Pamiętaj, żeby dotyczyły one tego, co znajduje się na fotografii.

To także Twoja szansa na stworzenie własnego hasztagu, który może być świetnym narzędziem do promocji. Możesz zachęcić innych do używania Twojego tagu w celu umieszczenia go na stronie. Dzięki temu Twoje szanse na wybicie się na Instagramie wzrosną, ponieważ taki hasztag zapewni Ci wyjątkowość i na zawsze powiąże Twój profil z danym hasłem. Staniesz się lepiej rozpoznawalny w sieci, a przecież o to chodzi.

3. Zoptymalizuj swoje zdjęcia

Twoje zdjęcia są najważniejsze na Instagramie. Musisz mieć pewność, że pasują do stylu i klimatu Twojej marki, ale co ważniejsze, muszą pasować do atmosfery społeczności Instagrama. Jest to kwitnąca społeczność i jak w każdej sieci społecznościowej, jeśli chcesz przetrwać i odnieść sukces, będziesz musiał grać według pewnych zasad.

Filtruj – na tym opiera się Instagram. Pomyśl o użyciu niebieskiego odcienia, ponieważ wydaje się, że najlepiej działa na Instagramie. Na koniec spróbuj włączyć zdjęcia o niskim nasyceniu i blokowych kolorach, ponieważ wydają się dobrze skomponowane i przyjemne w oglądaniu. Na pewno przyciągną uwagę Twoich obecnych i przyszłych followersów.

4. Publikuj regularnie

Spójność jest bardzo ważna, aby zachować swoje imię i nazwisko oraz kontaktować się z jak największą liczbą osób. Instagram działa w ten sam sposób. Publikuj co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli regularnie publikujesz interesujące posty i zdjęcia, tak trzymaj.

Im więcej polubień uzyskasz na swoich zdjęciach, tym częściej pojawisz się na kanałach innych osób i na Facebooku. Publikuj i ciesz się rosnącą ilością, nie tylko polubień czy komentarzy, ale również followersów.

5. Zostań kuratorem

Istnieje wiele super ukierunkowanych kont na Instagramie, które udostępniają treści tylko na kilka różnych tematów. Może to dotyczyć psów, urody, stylów czy włosów. To świetny sposób na zdobycie naprawdę ukierunkowanych obserwatorów.

Będąc kuratorem treści, reprezentujesz siebie jako eksperta i zdobywasz obserwatorów, których interesuje Twoja tematyka. To także Twoja droga do sławy wśród influencerów. Kuratorzy treści są wpływowymi osobami, ponieważ dzielą się informacjami z grupą oddanych obserwatorów – od czegoś trzeba zacząć karierę na Instagramie.

6. Komentuj i lajkuj

Instagram to społeczność i wszystko zależy od Twojego stopnia zaangażowania. Dlatego komentowanie i lajkowanie postów innych osób zawsze jest dobrym pomysłem. Nie tylko dlatego, że ludzie to odwzajemnią i prawdopodobnie będą udostępniać i komentować Twoje posty, to po prostu dobra forma pozostania w kontakcie z Twoimi followersami i tymi, których obserwujesz.

7. Geo-Tag

Dołączaj obrazy do określonej lokalizacji, zwłaszcza jeśli jest to Twój własny sklep lub restauracja. Ludzie nie tylko wyszukują miejsca na Instagramie, ale mogą zachęcić innych do odwiedzenia tych miejsc, jeśli podoba im się to, co widzą.

To także świetny sposób na rozpoczęcie śledzenia lokalnych mieszkańców. Jako mała i lokalna firma, zebranie followersów z bliskiej okolicy będzie ważne, aby zwiększyć ruch na Twoim koncie na Instagramie i zdobyć wsparcie oraz nierzadko także aprobatę.

8. Oznaczaj osoby

Oznaczanie ludzi to świetny sposób na pojawienie się w ich kanale i na ich profilu. Możesz to robić bezpośrednio na obrazie jak i oznaczać osoby w komentarzach czy w opisie.

Jednym ze sposobów, aby naprawdę się rozwinąć i uzyskać możliwość do wybicia się, jest poproszenie ludzi o oznaczenie osób, z którymi kojarzy się im ten obraz (zdjęcie), lub z którymi chcą się podzielić doświadczeniem, i tak dalej. To naprawdę świetny sposób, aby przyciągnąć innych do swoich zdjęć i strony, wszystko to na pewno zaowocuje zwiększoną liczną followersów, ponieważ więcej ludzi będzie miało okazję, żeby dowiedzieć się o istnieniu Twojego konta.

Choć przejście od 1 followersa do milionów wydaje się trudne, nie jest niemożliwe, jeśli zastosujesz się do opisanych tutaj wskazówek w należyty sposób. Życzymy powodzenia!

4.7/5 - (29 votes)