jak zrobic okladki wyroznionych relacji na Instagramie

Jak stworzyć okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie?

W świecie mediów społecznościowych, szczególnie na Instagramie, wyróżnienie się jest kluczem do sukcesu. Okładki wyróżnionych relacji stają się coraz bardziej popularne, stanowiąc nie tylko estetyczny dodatek do profilu, ale także funkcjonalne narzędzie do kierowania uwagi obserwatorów. Dobrej jakości, spersonalizowane okładki mogą przyciągnąć uwagę Twoich obserwatorów i zachęcić ich do głębszego zanurzenia się w Twojej zawartości. Właściwe projektowanie tych małych, ale wpływowych grafik może zwiększyć zaangażowanie i interakcje na Twoim profilu. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć efektowne okładki, które odzwierciedlają Twoją markę i przyciągają uwagę, dobrze trafiłeś. W tym artykule podzielimy się wskazówkami i trikami, które pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Co to są wyróżnione relacje na Instagramie?

Wyróżnione relacje na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom na stałe wyświetlanie wybranych relacji na swoim profilu, nawet po upływie standardowych 24 godzin od ich opublikowania. Te wyróżnione InstaStories pojawiają się w postaci okrągłych ikon poniżej opisu profilu użytkownika i nad jego głównym feedem zdjęć. Umożliwiają one twórcom i markom na zachowanie ważnych lub popularnych relacji w łatwo dostępnym miejscu, tak aby obserwatorzy mogli wracać do nich w dowolnym momencie. Dzięki temu można na przykład promować konkretną ofertę, przedstawiać portfolio czy podkreślać ważne wydarzenia. Wyróżnione relacje można również personalizować, dodając spersonalizowane okładki, co sprawia, że profil jest bardziej spójny i estetyczny.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na okładki wyróżnionych stories na Instagramie?

Okładki wyróżnionych Insta Stories pełnią kilka ważnych funkcji, które mogą przynieść korzyści zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i markom. Oto kilka powodów, dla których warto zwrócić na nie uwagę:
 • Profesjonalny wygląd profilu – spersonalizowane okładki dodają estetyki i profesjonalizmu profilowi, sprawiając, że jest bardziej spójny i atrakcyjny wizualnie dla obserwatorów.
 • Zwiększenie zaangażowania – okładki mogą przyciągnąć uwagę obserwatorów i zachęcić ich do przeglądania wyróżnionych stories, co z kolei może zwiększyć zaangażowanie i interakcje na profilu.
 • Nawigacja i organizacja – dzięki okładkom użytkownicy mogą łatwo zidentyfikować tematykę każdej wyróżnionej relacji, co ułatwia nawigację i pozwala szybko znaleźć interesujące treści.
 • Wzmocnienie marki – dla firm i influencerów okładki są doskonałym narzędziem do wzmocnienia tożsamości marki, pozwalając na prezentację logo, kolorów czy innych elementów charakterystycznych dla danej marki.
 • Promocja ofert i produktów – firmy mogą wykorzystać okładki do wyróżnienia ważnych promocji, nowych produktów czy nadchodzących wydarzeń, co może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.
 • Długotrwała wartość – w przeciwieństwie do standardowych relacji, które znikają po 24 godzinach, wyróżnione relacje pozostają na profilu na stałe. Dzięki odpowiednim okładkom można upewnić się, że te ważne treści są łatwo dostępne i atrakcyjne dla obserwatorów przez dłuższy czas.
Podsumowując, odpowiednio zaprojektowane okładki wyróżnionych relacji mogą przynieść wiele korzyści, pomagając w wyróżnieniu się, zwiększeniu zaangażowania i promocji marki na Instagramie.

Jak edytować okładkę wyróżnionej relacji na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swój profil, klikając ikonę swojego zdjęcia profilowego na dole po prawej stronie ekranu.
 2. Kliknij w wyróżnioną relację, której okładkę chcesz edytować.
 3. Kliknij w opcję „więcej” na dole ekranu.
 4. Wybierz „edytuj wyróżnioną relację”, a następnie „edytuj zdjęcie w tle”.
 5. Możesz wybrać zdjęcie z galerii lub jedną z udostępnionych tam relacji.
 6. Kliknij „gotowe”.

Jak zrobić okładki wyróżnionych relacji na Instagramie? Jak zrobić okładki wyróżnionych relacji na Instagramie?? Jak zrobić okładki wyróżnionych relacji na Instagramie??? Jak zrobić okładki wyróżnionych relacji na Instagramie???? Jak zrobić okładki wyróżnionych relacji na Instagramie?????

Co dać na okładkę wyróżnionej Instagram Stories?

Pierwszym, bardzo często wykorzystywanym pomysłem przez użytkowników Instagrama są oczywiście inne udostępnione relacje. Wykorzystanie jednej z wcześniej udostępnionych stories jako okładki wyróżnionej relacji jest świetnym sposobem na kontynuację pewnej narracji lub tematyki. Dzięki temu odbiorcy od razu wiedzą, czego mogą się spodziewać, klikając w wybraną relację. Może to być na przykład wyróżnienie najważniejszego momentu z danej relacji lub kluczowego przekazu. Drugim sposobem jest wykorzystanie gotowych zdjęć dostępnych w sieci. Google Grafika oferuje szeroki wybór różnorodnych obrazów, które mogą pasować do tematyki wyróżnionej relacji. Ważne jest jednak, aby pamiętać o prawach autorskich i wykorzystywać tylko te zdjęcia, na które mamy odpowiednie licencje. Alternatywą dla Google Grafiki jest na przykład Freepik, platforma oferująca darmowe i płatne grafiki, które są idealne do wykorzystania na okładki wyróżnionych relacji. Wybierając zdjęcia z takich platform, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz to, czy dobrze oddają charakter naszego profilu i tematykę relacji.

Jak stworzyć okładki do wyróżnionych relacji na Instagramie?

Stworzenie okładki wyróżnionej relacji na Instagramie nie jest trudne i można to zrobić przy użyciu wielu dostępnych narzędzi. Oto krok po kroku, jak to zrobić:
 1. Wybierz narzędzie do tworzenia grafik – istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które pozwalają tworzyć grafiki. Popularne narzędzia to Canva, Vista Create czy Figma. Wiele z nich oferuje gotowe szablony specjalnie dla okładek relacji na Instagramie.
 2. Rozpocznij od szablonu lub stwórz od podstaw – jeśli korzystasz z narzędzia z gotowymi szablonami, wybierz jeden, który najbardziej Ci się podoba. Jeśli wolisz stworzyć coś od podstaw, upewnij się, że rozmiar grafiki jest odpowiedni, np. 1080×1080 pikseli, co jest optymalnym rozmiarem dla relacji na Instagramie.
 3. Dodaj elementy graficzne – możesz dodać zdjęcia, ikony, kształty czy tekst. Pamiętaj, że okładka powinna być prosta i czytelna, aby użytkownicy od razu wiedzieli, o czym jest dana wyróżniona relacja.
 4. Użyj spójnej kolorystyki – dobre jest, gdy okładki wszystkich Twoich wyróżnionych relacji są spójne kolorystycznie lub stylistycznie. To buduje rozpoznawalność Twojego profilu.
 5. Zapisz grafikę – po zakończeniu projektowania zapisz grafikę w formacie JPEG lub PNG. Upewnij się, że jakość jest wystarczająco dobra, ale plik nie jest zbyt duży.
Zobacz, jakie okładki wyróżnionych relacji zrobiliśmy my!
Okładka wyróżnionej relacji na Instagramie
Stworzona przez nas okładki wyróżnionych relacji na Instagramie
4.9/5 - (25 votes)