Jak zweryfikować konto na Instagramie

Co to jest weryfikacja konta na Instagramie?

Na pewno rozpoznajesz ten charakterystyczny, niebieski znaczek z białym ptaszkiem w środku. Zazwyczaj posiadają go osoby znane takie jak modelki, muzycy czy aktorzy. Instagram to aplikacja, która głównie służy do dodawania zdjęć czy wideo.

Weryfikacja konta na Instagramie to niebieski znaczek, który świadczy o tym, że Twój profil został zweryfikowany właśnie przez zespół Instagrama.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Po co powstała weryfikacja konta na Instagramie?

Przeglądając media społecznościowe lub wyszukując profile znanych celebrytów, kiedy widzimy ten mały, niebieski znaczek przy ich nazwie to wiemy, że na pewno trafiliśmy na prawdziwy profil. Co ciekawe, eksperci Instagrama przeprowadzili badanie, które potwierdza to, że użytkownicy aplikacji czują się o wiele bardziej komfortowo, gdy wiedzą, że wchodzą w interakcję z prawdziwym profilem.

Posiadanie takiego konta sprawia, że inni chętniej będą zaglądać na nasz profil, ponieważ jesteśmy dla nich bardziej autentyczni. Nie ma w tym nic dziwnego. W obecnych czasach bardzo trudno o zaufanie do drugiego człowieka w Internecie, kiedy nie wiemy, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie monitora.

Czy każdy może zweryfikować swoje konto na Instagramie?

Weryfikacja konta na Instagramie, jest dla każdego, kto chce potwierdzić swoją tożsamość w Internecie. Wcześniej była ona kojarzona wyłącznie ze sławnymi osobami, które w ten sposób chciały wyróżnić swój profil.

Coraz częściej możemy spotkać konta różnych zwierząt, które są prowadzone przez ich właścicieli i również są zweryfikowane. Mniejsze sklepy czy marki także starają się o weryfikację, ponieważ chcą w ten sposób wzbudzić zaufanie swoich przyszłych, potencjalnych klientów.

Jakie są wymagania do zweryfikowania konta?

Nie ma ich dużo, bo zaledwie cztery, ale warto jest się z nimi zapoznać:

 • Autentyczne konto – czyli musisz być tym za kogo podajesz się w Internecie. Nie możesz nikogo udawać czy oszukiwać swoich obserwatorów. Potwierdzenie swojej tożsamości odbywa się dzięki dokumentowi, takiemu jak dowód osobisty lub prawo jazdy wraz z Twoim zdjęciem.
 • Unikalność i aktywność – nie kopiuj kontentu innych użytkowników i publikuj regularnie.
 • Uzupełnione dane konta – Twój profil musi być kompletny.
 • Zanim podejmiesz decyzje o weryfikacji swojego konta, zastanów się czy Twój profil jest warty uwagi dla innych użytkowników.

Jak zweryfikować konto na Instagramie?

 1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie w ustawienia swojego konta.
 2. Wybierz opcję konto.
 3. Kliknij „poproś o weryfikację”.
 4. Podaj niezbędne dane – imię, nazwisko, nazwa firmy i kategoria.
 5. Prześlij wysokiej jakości zdjęcia dokumentów oraz dowodu osobistego.
 6. Wyślij prośbę.
 7. Weryfikacja trwa od 24 do 72 godzin, dlatego cierpliwie czekaj.