Limity i ograniczenia na Instagramie

Limity na Instagramie 2023 – Ograniczenia Instagrama

Czy spotkała Cię kiedykolwiek sytuacja blokowania konta lub pewnych funkcji na Instagramie? Możliwe, że Twoja aktywność na tej platformie przekroczyła ustalone limity. Jeżeli chcesz, aby Twoje konto na Instagramie było chronione, to kluczowe jest zrozumienie obowiązujących regulacji i limitów. Każda akcja, którą podejmujesz – czy to polubienie postu, obserwacja nowego konta czy dodanie komentarza – jest śledzona przez algorytm Instagrama. Z jednej strony ma on na celu przedstawienie Ci treści, które mogą Cię interesować, ale z drugiej kontroluje przestrzeganie ustalonych norm.

Konta osób, które są bardzo aktywne na Instagramie, są często bardziej narażone na te ograniczenia, ponieważ wykonują wiele aktywności. Czynności takie jak masowe lajkowanie, cykliczne obserwowanie i przestawanie obserwować, dodawanie wielu identycznych komentarzy czy rozsyłanie tej samej wiadomości do wielu osób mogą prowadzić do problemów. Instagram ma na celu ochronę swoich użytkowników przed niechcianymi treściami, dlatego nie toleruje działań typu spam i promuje dodawanie wartościowych postów, które angażują społeczność. Dlatego też ustalono pewne limity działania w ciągu jednej godziny. W naszym artykule dowiesz się, jak dbać o bezpieczeństwo swojego konta i unikać utraty zasięgów przez nieuwagę.

W jakim wieku mogę założyć konto na Instagramie?

Zgodnie z regulaminem platformy, użytkownik Instagrama musi mieć ukończone 13 lat. Wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy konto zarządzane jest przez rodzica lub prawnego opiekuna. 

Instagram nie weryfikuje wieku osób w momencie zakładania profilu, jednak może do tego dojść w przypadku zgłoszeń konta. Istnieje wtedy ryzyko, że gdy wiek jest niższy to nasze konto zostanie zablokowane – bez możliwości jego odzyskania – lub będziemy zmuszeni je usunąć. 

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Zakazane treści na Instagramie

Nie możemy publikować na Instagramie wszystkiego, co tylko byśmy chcieli. Jest to oczywiście zupełnie normalne, ponieważ mimo, że Instagram jest wolnym medium społecznościowym muszą istnieć pewne wytyczne odnośnie dodawanych treści, abyśmy czuli się tam komfortowo i bezpiecznie. Nie możemy dodać następujących treści:

 • Sprzedaż i kupno broni palnej,
 • Sprzedaż i kupno alkoholu,
 • Sprzedaż i zakup tytoniu,
 • Nielegalne leki na receptę,
 • Sprzedaż żywych zwierząt,
 • Treści hazardowe,
 • Treści seksualne,
 • Mowa nienawiści,
 • Szantażowanie lub nękanie innych osób,
 • Zachęcanie do przemocy,
 • Przemoc psychiczna, finansowa oraz wandalizm,
 • Zachęcanie ludzi do samookaleczenia,
 • Filmy przedstawiające agresję i przemoc.

Konta i posty bazujące na wspomnianych treściach zostaną poddane sankcjom przez Instagrama. Jeśli opublikujemy takie treści, istnieje ryzyko usunięcia postów łamiących regulamin, ograniczenia zasięgu naszego profilu, a nawet blokady konta. Sankcje dotyczą nie tylko postów, ale też komentarzy. Miej na uwadze, że kontynuowanie publikacji zabronionych treści może skutkować trwałym usunięciem naszego konta.

Czy istnieje limit zalogowanych kont na Instagramie?

Na Instagramie możesz posiadać kilka kont. Co ciekawe, jeden profil może służyć do stworzenia innego, a przełączanie między nimi jest banalnie proste. Pierwszym zastosowaniem może być oddzielenie konta osobistego od służbowego. Poza tym, wielu ludzi posiada zarówno publiczny profil, jak i prywatny – tylko dla bliskich.

Byłoby dość niewygodne, gdyby dla każdego nowego konta na Instagramie trzeba było tworzyć nowy adres e-mail. Z tego powodu Instagram umożliwił tworzenie dodatkowych profili przy użyciu już istniejącego konta. Ale istnieje pewne ograniczenie – maksymalna liczba zalogowanych kont wynosi 5. Nie możemy stworzyć więcej niż 5 kont na jednym adresie e-mail ani zarządzać więcej niż pięcioma jednocześnie.

Czy jest ograniczenie do pięciu kont na Instagramie?

Oficjalnie, Instagram nie ustalił maksymalnej liczby kont przypisanych do jednej osoby. To oznacza, że możesz założyć dowolną liczbę kont, ale każde musi być przypisane do unikalnego adresu e-mail. Dla przykładu, przy użyciu 10 różnych e-maili, możesz kontrolować nawet 50 kont. Niemniej jednak, na jednym urządzeniu możesz zarządzać jednocześnie tylko pięcioma z nich.

Limity i ograniczenia na Instagramie dotyczące postów

Użytkownicy Instagrama regularnie wrzucają na swoje profile różnorodne treści, takie jak zdjęcia, filmy, rolki czy InstaStories. Dlatego warto być na bieżąco z obowiązującymi limitami, zwłaszcza jeśli chodzi o publikowanie różnych postów. Choć przed wprowadzeniem algorytmu Instagrama nie trzeba było się tym tak bardzo martwić, obecnie planowanie aktywności jest kluczem do sukcesu naszego profilu. Nieprzestrzeganie limitów lub ich naruszenie może wpłynąć na spadek zasięgów.

Limity dodawania postów na Instagramie

Główną cechą Instagrama jest możliwość dzielenia się zdjęciami czy wideo. Ale czy jest jakiś limit do dodawania postów każdego dnia? W rzeczywistości nie ma oficjalnej górnej granicy. Niemniej jednak, Instagram wartościuje naturalność i autentyczne reakcje innych użytkowników na dodane posty. Zaangażowanie jest kwestią, z którą portale społecznościowe walczą na co dzień. Większość serwisów generuje przychody z reklam, które muszą być widoczne dla użytkowników. Im bardziej zaangażowani są użytkownicy w przeglądanie treści, tym więcej reklam zobaczą.

Na podstawie analiz specjalistów można stwierdzić, że optymalna ilość zdjęć do publikacji to od 2 do 15 tygodniowo. Ważne jest, aby pamiętać, że nasi followersi muszą czekać na kolejny post. Zbyt częste publikacje mogą ich znudzić, podczas gdy rzadkie sprawią, że o nas zapomną. Musimy znaleźć równowagę. Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy się obawiać czasowych restrykcji przy dodawaniu postów.

Limity znaków w opisie pod postem na Instagramie

Oprócz zdjęcia czy filmu, kluczowe jest to, co napiszemy poniżej – opis. Możemy dzięki niemu budować relacje z naszą społecznością – zadając pytania, dzieląc się opiniami czy motywując. Ale jest pewne ograniczenie – opis może mieć do 2200 znaków, włączając w to spacje. Ta liczba uwzględnia również hashtagi.

Jeśli przekroczy się ten limit, nasz post może zostać opublikowany bez opisu i hashtagów. Osoby, które chcą publikować obszerniejsze treści, powinny rozważyć założenie własnego bloga i kierować tam ruch z Instagrama. Istnieje wiele darmowych platform blogowych, które pozwalają wyrazić swoje myśli i podzielić się nimi z innymi.

Limit długości filmów na Instagramie

Początkowo filmy na Instagramie mogły trwać tylko 15 sekund i było to aktualne do marca 2016 roku. Później ten czas został wydłużony do 60 sekund. Ale po wprowadzeniu IG TV, możemy publikować filmy trwające nawet do 60 minut. Jednak na standardowym profilu Instagrama nasi followersi zobaczą tylko pierwsze 10 minut, po czym będą przekierowywani na platformę IG TV. Warto też dodać, że minimalny czas trwania filmu to 3 sekundy.

Limity hashtagów na Instagramie

Jak już wspomniano, hashtagi są wliczane w limit długości opisu, ale nie można ich też dodać zbyt wielu. Kluczowe jest, aby hashtagi były ściśle związane z danym postem. Instagram umożliwia dodanie do 30 hashtagów pod jednym postem, ale wielu ekspertów zaleca dodawanie od 5 do 20 hashtagów.

Limity dotyczące aktywności na Instagramie

Dla większości użytkowników Instagrama funkcje tej platformy są dobrze znane. Mimo to warto odświeżyć pamięć na temat podstawowych aktywności, takich jak lajkowanie postów, obserwowanie innych użytkowników, dodawanie komentarzy oraz wysyłanie wiadomości prywatnych.

Zauważono jednak, że niektóre konta często wykorzystują te możliwości w nadmierny sposób, często w celu autopromocji lub reklamowania innych stron. Może się zdarzyć, że po zaczęciu obserwowania nowego profilu, niemal natychmiast dostajemy wiadomość z wdzięcznością. Zjawisko to jest często związane z działaniem botów, które automatyzują różne działania na Instagramie. Mimo że nowy algorytm Instagrama utrudnia działanie tych botów, wciąż potrafią one wykonywać niektóre zadania automatycznie. Wkrótce opublikujemy więcej informacji na temat tych botów, więc warto być na bieżąco.

Limit polubień na Instagramie

Jeśli chodzi o aktywność lajkowania postów, niektórzy użytkownicy bardzo często klikają „serduszko”. Robią to z różnych przyczyn, najczęściej po prostu dlatego, że podoba im się zdjęcie. Jednak niektórzy nadużywają tej funkcji, dając lajki niemal każdemu postowi, w nadziei na wzajemność.

W odpowiedzi na to, Instagram wprowadził limit. Aktualnie użytkownik może dać 60 serduszek do postów w ciągu godziny. Przekroczenie tego limitu skutkuje tymczasowym zablokowaniem możliwości lajkowania.

Limit liczby obserwujących na Instagramie

Jeśli chodzi o śledzenie innych użytkowników, istnieje pewien próg. Nowi użytkownicy mogą obserwować maksymalnie 7500 kont.

Jeśli ktoś próbuje obserwować więcej, pojawi się komunikat o błędzie. Niemniej jednak osoby, które obserwują więcej niż 7500 kont, zaczęły to robić przed wprowadzeniem tego ograniczenia. Wielu nie zgadza się z tym limitem i w odpowiedzi zakładają petycje na change.org. Warto dodać, że nie ma ograniczenia co do liczby osób, które mogą nas obserwować.

Limit komentarzy na Instagramie

Kolejnym ograniczeniem jest dodawanie komentarzy. Na Instagramie możemy dodać do 60 komentarzy w ciągu godziny. Jeśli dodamy więcej, zwłaszcza jeśli te komentarze są powtarzalne, możemy zostać tymczasowo zablokowani.

Limit wiadomości prywatnych (DM-ów) na Instagramie

W kwestii wiadomości prywatnych, znanych jako DM-y, jest pewne ograniczenie. Możemy rozpocząć do 60 nowych konwersacji w ciągu dnia. Długość jednej wiadomości jest również ograniczona do 500 znaków.

Limit trwania transmisji na żywo na Instagramie

Wreszcie, jeśli chodzi o transmisje na żywo, wcześniejszy limit jednogodzinnej transmisji został zwiększony do 4 godzin. Osoby, które przegapiły naszą transmisję, mogą ją obejrzeć w ciągu 24 godzin po zakończeniu.

4.8/5 - (27 votes)