Jak wypromować konto na Instagramie

Jak wypromować konto na Instagramie?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. Dodatkowo nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał się szybko zmienić. O jego popularności świadczy przede wszystkim spora uniwersalność. Instagram zdaje się nie mieć granic wiekowych, przyciąga wszystkich – bez względu na pochodzenie, płeć i różnego rodzaju predyspozycje.

Facebook nie jest w stanie skutecznie przekonać do siebie młodych ludzi. Jest on dla nich zwyczajnie nudny. Tik Tok czy Snapchat z kolei są niezwykle popularne wśród młodzieży, jednak prawie w ogóle nie trafiają do osób starszych.

Dlatego chcąc wypromować w mediach społecznościowych swoją osobę, witrynę internetową czy firmę niezbędne jest posiadanie konta na Instagramie.
Założenie profilu to jedno, ale zwiększanie zasięgów i zdobywanie nowych followersów jest już o wiele trudniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć sukces konieczna jest ciężka praca.

Promocja konta na Instagramie – od czego zacząć?

Na początek zastanów się nad tym, jaki ma być konkretny cel prowadzenia twojego konta na Instagramie – wypromowanie twojej osoby, zdobycie kontaktów biznesowych, reklamowych kontraktów, dotarcie z ofertą swojej firmy do szerokiego grona odbiorców, a może uzyskanie nowych fanów dla swojego zespołu. To tylko niektóre z takich celów.

Potraktuj go jako główną oś swoich działań prowadzonych na Instagramie. Nie rozdrabniaj się, nie próbuj chwytać „kilku srok za ogon” dzięki temu nie tylko uzyskasz nowych obserwujących, ale także uda Ci się zatrzymać ich u siebie na dłużej – bowiem dostawać będą wyłącznie takie treści ze względu, na które dołączyły do zrzeszonej na twojej stronie społeczności.

Jak wypromować konto na Instagramie? – 8 skutecznych porad

W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie aż dziewięć pomysłów na to, jak wypromować swój profil na Instagramie.

Zadbaj o swoje Bio.

Po pierwsze daj swoim potencjalnym followersom jasno do zrozumienia, kim jesteś i czego dotyczyć będzie twoja strona – możesz w tym celu wykorzystać BIO, które liczyć może do 150 znaków – bez lania wody w zupełności wystarczy. Pomocna tu może okazać się także nazwa. Niech będzie ona sprecyzowana na tym, co będziesz promować.

Dobra nazwa na Instagramie.

Ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniej nazwy. Oprócz wcześniej wspomnianej rady, warto, by była ona chwytliwa, oryginalna lub intrygująca. Taki nick trudno będzie wyrzucić z pamięci. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz ją zmienić, ale wiążę się to z ryzykiem. Jeśli ktoś będzie szukać Cię po starej nazwie, nigdy nie trafi na Twój profil.

Bądź regularny.

Wstawianie postów raz na miesiąc nic nie da. Musisz robić to systematycznie. Zaleca się udostępnianie zdjęć 3-4 razy w tygodniu.

Ilość postów to jedno, równie duże znaczenie ma ich jakość. Postaraj się zamieszczać wyłącznie zdjęcia najwyższej jakości, w świetnej rozdzielczości, w razie potrzeby profesjonalnie oprawione w programie graficznym. Zdjęcia zawsze powinny być „o czymś”, nieść za sobą wartościową treść. Wiele osób przestaje śledzić konkretne profile ze względu na zbyt dużą ilość pojawiającego się tam spamu.

Używaj hasztagów.

Dodając nowy post zastanów się jakich konkretnych tagów będziesz mógł tutaj użyć. Muszą być one stricte związane z postem, inaczej nie ma to sensu. Użytkownicy interesujących ich treści szukają właśnie po hasztagach. Za pomocą właściwych trafisz do odpowiednie osób, które być może zostaną z tobą na dłużej. Staraj się używać ich w sposób naturalny, wplataj je w dłuższą, wartościową treść.

Bądź autentyczny.

Nie udawaj kogoś kim nie jesteś, ponieważ szybko wpadniesz. Kłamstwo niezwykle łatwo jest wyłapać. O wiele trudniej jest odbudować zaufanie swojej społeczności. W Internecie mnóstwo jest takich przypadków. Bierz przykład od innych i nie podążaj ich śladem.

GeoTag.

Wrzucając posty udostępniaj lokalizacje – Instagram lepiej promuje takie posty. Przy okazji będziesz mógł się pochwalić, gdzie byłeś oraz w jakich okolicznościach została wykonana fotografia.

Aktywność.

Daj coś od siebie – lajkuj i komentuj posty innych. Odpowiadaj na komentarze, zachęcaj do dyskusji – im więcej dzieje się pod twoimi postami, tym popularniejsze się one stają, a tym samym tym popularniejszy robi się twój profil.

Pomyśl o płatnych usługach promocyjnych.

Jeśli jednak masz do zaoferowania ciekawą treść, a powyższe działania nie przynoszą oczekiwanych efektów możesz spróbować wypromować swoje konto kupując lajki i followersów. Być może sposób ten brzmi jak oszustwo, ale w rzeczywistości jednak poprawia zasięgi danego konta. Jeśli naprawdę treści na nim prezentowane są wartościowe – obroni się samo, a z czasem miejsce nieistniejących fanów zaczną zajmować prawdziwi obserwujący.