Co to jest karuzela na Instagramie

Co to jest karuzela na Instagramie i jak ją zrobić?

Niewątpliwie wielu z nas napotkało na ten problem wielokrotnie. Posiadanie zbyt wielu świetnych zdjęć i trudność w wyborze tego najlepszego. Co więcej, nie zawsze jedno zdjęcie wystarczy, aby oddać klimat wydarzenia czy podróży. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest stworzenie posta zbiorowego. Na Instagramie istnieją przynajmniej trzy interesujące metody, które pozwalają na udostępnienie bardziej rozbudowanej treści.

Jednym z takich narzędzi, które zdobyło ogromną popularność na Instagramie, jest karuzela. W poniższym artykule przybliżymy Ci jej istotę, omówimy jej zalety oraz pokażemy, w jaki sposób możesz w prosty sposób tworzyć angażujące karuzele, które przyciągną wzrok Twojej publiczności i pozwolą Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Przekonaj się, jak korzystanie z tej funkcji może stać się Twoim atutem!

Co to jest karuzela na Instagramie?

Karuzela na Instagramie to specjalny rodzaj postu, który umożliwia dodawanie do jednego wpisu kilku zdjęć lub filmów. Dzięki tej funkcji, zamiast publikować mnóstwo pojedynczych postów, możemy stworzyć jedno, spójne opowiadanie na podstawie serii wizualnych elementów.

To intuicyjne i efektywne narzędzie jest idealne dla użytkowników, którzy chcą przedstawić swój temat w sposób bardziej rozbudowany, nie ograniczając się do jednego zdjęcia. W praktyce karuzela pozwala na zamieszczenie od 2 do 10 zdjęć lub filmów w jednym poście. Użytkownicy przeglądający taki wpis mogą przesuwać palcem w bok, aby zobaczyć kolejne elementy karuzeli.

Czy warto dodawać kilka zdjęć w jednym poście?

Oczywiście, że tak! Wykorzystanie karuzeli na Instagramie może być korzystne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla marek czy przedsiębiorstw. Dla firm to doskonały sposób na pokazanie swojej oferty, produktów czy usług, zaś dla osób prywatnych – sposób na prezentację swoich doświadczeń, przygód czy artystycznych kreacji.

Kreatywne karuzele na Instagramie to doskonałe narzędzie dla tych, którzy pragną wzbogacić swoją zawartość i przyciągnąć uwagę większej liczby użytkowników, prezentując różnorodne treści w jednym, atrakcyjnym formacie.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Coraz większa konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka nawet w 10 minut. Wypromuj swój profil już dziś!

Dlaczego warto korzystać z karuzeli na Instagramie?

Instagramowa karuzela to zdecydowanie wartościowe rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla użytkowników tej platformy. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą czerpać z niej liczne pozytywy, dzięki różnorodnym zastosowaniom tego narzędzia:

 • Więcej treści w jednym poście – karuzela umożliwia zamieszczanie do 10 zdjęć lub filmów w ramach jednego wpisu, co pozwala na przedstawienie obszerniejszego materiału, bez konieczności tworzenia wielu pojedynczych postów.
 • Większe zaangażowanie – posty z karuzelą mają tendencję do zwiększonego zaangażowania użytkowników, gdyż zachęcają do interakcji, przeglądania kolejnych slajdów oraz spędzania więcej czasu na danym profilu.
 • Opowiadanie historii – karuzela jest świetnym narzędziem do przedstawiania pełnych historii czy relacji z wydarzeń, zarówno osobistych, jak i firmowych. Pozwala na przedstawienie procesu czy prezentację produktu od różnych perspektyw.
 • Promocja produktów i usług – dla firm karuzela to skuteczne narzędzie marketingowe. Można prezentować całą gamę produktów, różne warianty czy usługi w jednym miejscu, dzięki czemu łatwiej przekazać bogatą ofertę potencjalnym klientom.
 • Kreacja artystyczna – karuzela daje możliwość eksperymentowania z formą i tworzeniem niepowtarzalnych zestawów zdjęć czy filmów, co może być interesujące dla artystów czy osób aktywnie eksplorujących swoje talenty.

Korzystanie z insta karuzeli to zdecydowanie wartościowy dodatek do strategii zarówno marketingowej, jak i osobistej komunikacji. Dzięki temu narzędziu można w sposób angażujący i atrakcyjny prezentować treści, przyciągając tym samym większą liczbę użytkowników i zwiększając interakcje z nimi.

Jak zrobić karuzelę na Instagramie? – krok po kroku

Stworzenie karuzeli na Instagramie jest proste i intuicyjne, dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi aplikacji. Aby stworzyć atrakcyjną karuzelę na Instagramie, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do ekranu dodawania nowego postu, klikając ikonę “+” w dolnym środku ekranu.
 2. Zamiast wybrać pojedyncze zdjęcie lub film, kliknij ikonę “Wybierz wiele” (kwadrat z kilkoma warstwami) znajdującą się w prawym dolnym rogu zdjęcia.
 3. Wybierz zdjęcia lub filmy, które chcesz dodać do karuzeli. Pamiętaj, że możesz dodać od 2 do 10 elementów. Zdjęcia i filmy można mieszać, jednak warto utrzymać spójność tematyczną, aby karuzela była atrakcyjna dla odbiorców.
 4. Kiedy zaznaczysz wszystkie potrzebne elementy, kliknij “Dalej”. Teraz możesz edytować poszczególne zdjęcia i filmy, stosując filtry, regulując jasność czy kontrast. Jeśli chcesz zmienić kolejność elementów, przeciągnij zdjęcie w górę lub w dół, aż uzyskasz pożądany układ.
 5. Po zakończeniu edycji, kliknij “Dalej” i przejdź do ekranu dodawania opisu, hashtagów i oznaczeń. Starannie opracowany opis oraz trafne hashtagi pomogą dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych Twoim tematem.
 6. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij “Udostępnij”, aby opublikować karuzelę na swoim profilu.

Inne metody na dodanie wielu zdjęć na Instagramie

Poniżej znajdziesz dwie inne metody na ciekawe dodawanie wielu zdjęć na Instagramie. Jeśli nie jesteś fanem karuzeli, być może one wpadną Ci w oko.

Jedną z alternatywnych metod dodawania wielu zdjęć na Instagramie jest udostępnianie wideo. Wideo jest coraz bardziej popularne na platformach społecznościowych, a Instagram nie jest wyjątkiem. Możesz utworzyć krótki filmik, który składa się ze zdjęć lub zgromadzić różne ujęcia w jednym nagraniu.

Kolejną ciekawą opcją jest wykorzystanie popularnej aplikacji Canva. Canva oferuje wiele gotowych projektów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu algorytm Instagrama może wyróżnić Twój post spośród tysięcy innych.

Jeśli nadal nie chcesz skorzystać z instakaruzeli, które pozwalają na dodanie kilku zdjęć jednocześnie to mamy alternatywę.

Poniżej znajdziesz rowiązania, jeśli chcesz pokazać więcej treści w jednym poście.

Kolaż

Chociaż kiedyś kolaże straciły na popularności, obecnie powracają do łask dzięki estetycznym kompozycjom i moodboardom. Staranny dobór kolorystyki zdjęć oraz obramowania sprawia, że efekt końcowy jest niezwykle atrakcyjny dla odbiorców. Kolaż to doskonała alternatywa, gdy tradycyjny post ze slajdami nie do końca Cię przekonuje.

Głównie na profilach związanych z trendami stosuje się takie rozwiązanie, podkreślając i zestawiając ze sobą modne elementy. Kolaże można umieszczać nie tylko jako posty, ale także w rolkach i na Insta Stories. Dbaj o to, aby stylistyka kolażu współgrała z całością profilu, stosując podobne odcienie (zimne lub ciepłe).

Aby udostępnić kolaż na swoim Insta Stories, wystarczy skorzystać z funkcji o nazwie „układ”. Ekran podzieli się na cztery równe części. W procesie tworzenia kolażu ważne są detale – im więcej, tym lepiej. Postaraj się je dopracować. Standardowe ustawienie czterech zdjęć w polach może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Niekonwencjonalne publikowanie

Profile o estetycznym charakterze zdominowały Instagram, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie wrażenia estetycznego. Dlatego liczba i jakość zdjęć są istotne. Powinny być spójne nie tylko pod względem kolorystyki, ale także koncepcji. Jedną z popularnych technik jest dopracowywanie estetyki feedu. Co to oznacza w przypadku publikowania kilku zdjęć? Zamiast używać jednego posta, publikuje się trzy. W rezultacie kafelki układają się zgodnie z założonym planem. Co ciekawe, poszczególne zdjęcia nie wywołują takiego efektu, jak podczas oglądania całej planszy.

Karuzela na Instagramie – podsumowanie

Podsumowując, karuzela na Instagramie to wyjątkowo użyteczne narzędzie, które umożliwia prezentowanie bogatszych treści w formie interaktywnego zestawu zdjęć i filmów. Dzięki niej, użytkownicy mają możliwość tworzenia angażujących i atrakcyjnych postów, które przyciągają uwagę odbiorców. Niezależnie od celu – osobistego czy biznesowego – karuzela pozwala na opowiadanie historii, promowanie produktów czy usług, a także eksplorowanie własnej kreatywności. Warto zatem zastosować karuzelę jako część swojej strategii na Instagramie, by wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać większe zaangażowanie społeczności.

4.8/5 - (29 votes)