Jak zdobyć darmowe lajki na Instagramie

Jak zdobyć darmowe lajki na Instagramie?

Rozwój nowych technologi zmienia oblicze współczesnego świata. Powszechność dostępu do internetu sprawia, że komunikacja międzyludzka jest bardzo łatwa i przybiera coraz to nowe oblicza. Czas zwykłych telefonów komórkowych został już niemal całkowicie wyparty przez coraz powszechniejsze smartfony i analogiczne źródła komunikacji.

SMS do niedawna spełniał podstawowe źródło przekazywania informacji. Postęp w tej dziedzinie został zastąpiony i zdominowany przez komunikacje poprzez media społecznościowe. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych każdy dostał do ręki szereg możliwości związanych nie tylko z komunikacją, ale także z autoprezentacją czy wręcz autopromocją. Prym w tej dziedzinie wiedzie Instagram.

Co to jest Instagram, więcej like na instagramie
Jak zdobywać lajki na instagramie?

Co to jest Instagram?

Jest to serwis społecznościowy bazujący w głównej mierze na udostępnianiu przez dostawcę w tym przypadku Instagram pewnej określonej ilości miejsca na swoich zasobach serwerowych. Każdy kto korzysta z usług oferowanych przez Instagram ma możliwość publikowania swoich treści najczęściej w formie zdjęć czy krótkich filmików. Dzięki takiej możliwości komunikacji wiele osób fizycznych czy firm prowadzi różnego rodzaju przekaz.

Przekaz ten często jest sprowadzony do krótkiej formy reklamowej mającej za zadanie dotarcie do jak największej ilości odbiorców. Ważną sprawą w tej komunikacji jest wywołanie określonej reakcji przyjmującej formę polubienia najlepiej połączonego z komentarzem. Odbiorcy tak dostarczanych informacji, wykazujący zainteresowanie daną tematyką przekazu, nazywani są followersami.

Działanie Instagrama

Głównym zadaniem reklamy jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Wykazanie nawet minimalnego zainteresowania ze strony osoby do której dociera przekaz, sprawia że z czasem staje się ona potencjalnym stałym obserwującym.

Obserwacja i uczestniczenie w działaniach nadawcy w postaci polubienia czy komentarza zaczyna umacniać pozycję nadawcy i zwiększać jego zasięg.

Istotne w tych działaniach jest dotarcie do jak największej grupy osób i zatrzymanie ich w swoim kręgu obserwatorów. Rodzi się więc pytanie jak to zrobić?

Co to są lajki na Instagramie

Co to są lajki i jak je zdobywać?

Lajk pochodzi od angielskiego słowa like znaczącego lubić. W mediach społecznościowych w tym także na Instagramie jest funkcją umożliwiającą użytkownikowi medium, oznaczyć obserwowaną treść. Dzięki tak zwanemu lajkowi, można w danym momencie w prosty sposób określić reakcję na odbierany przekaz.

Najprostszym i najbardziej pożądanym lajkiem jest polubienie. Zostawiając tego typu oznaczenie odbiorca wyraża swój stosunek do przekazu z którym się zapoznał. Akceptacja oznacza, że dana treść znalazła zainteresowanie, podobała się czy uznana została za zabawną.

Lajki na Instagramie

Im ciekawsza jest treść czy forma jej przekazu tym większe istnieje prawdopodobieństwo pozyskania pozytywnych reakcji. Każda reakcja ze strony odbiorcy niejako podbija pozycję jaką przekaz zaczyna zajmować na Instagramie. Im więcej reakcji tym pozycja i zasięg rośnie. Jeśli dzieje się to bez wsparcia finansowego publikowanego przekazu, tworzy się tak zwany zasięg organiczny.

Aby zbudować duży zasięg organiczny niezbędna jest odpowiednio zbudowana i przekazana treść. Na Instagramie dominują zdjęcia i krótkie filmiki. Jeśli proponowany w tej formie przekaz jest staranie przygotowany ma szansę na dużą porcję reakcji.

Znaczenie instagram lajków

Lajki, jak je zdobywać za darmo?

Większość portali społecznościowych jest darmowym sposobem komunikacji w sieci internetowej. Nie oznacza to, że media społecznościowe są instytucjami charytatywnymi. Ich twórcy oraz nadawcy w założeniach nakierowani są na czerpanie zysków z prowadzonej działalności. Oczywiście podstawowe funkcje są udostępniane za darmo. Użytkownicy chcąc wspomóc swoje działania np. na Instagramie mają do dyspozycji wiele płatnych funkcji wspomagających. Nie sztuką jest wykupienie reklam płatnych zwiększających zasięgi.

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Prawdziwą sztuką jest budowanie takich treści, aby niosły się w sieci samoistnie, organicznie. Takie działanie wymusza przyłożenie się do przygotowania na tyle atrakcyjnego np. zdjęcia czy filmiku, aby na przysłowiowy pierwszy rzut oka, wzbudzały one zainteresowanie. Reakcja ze strony odbiorcy na masowo zamieszczane informacje trwa ułamki sekundy. Mając to na uwadze należy swoim działaniem i przekazywaną treścią zachęcić odbiorcę do dłuższego pozostania na profilu i w konsekwencji do pozostawienia lajka lub komentarza.

Istnieją jednak sposoby aby przyśpieszyć zdobywanie lajków i to zupełnie za darmo. Poniższe metody pomogą Ci zdobyć lajki za free.

Wymiana lajków na Instagramie

Wymiana lajków czyli tzw. like for like to najpopularniejsza metoda zdobywania lajków za darmo. Jedyne czego potrzebujemy to grupy osób, z którymi będziemy się wymieniać polubieniami. Takie osoby z łatwością możemy znaleźć na grupach na Facebooku związanych z Instagramem lub też na samej apce Instagrama.

Dobrym rozwiązaniem są także fora tematyczne w internecie. Nie wszystko facebookiem żyje i są osoby, które dalej używają klasycznych forów internetowych. Jednak łatwiej będzie przez grupy na FB. Przykładowe grupy na jakich możemy znaleźć osoby chętne na wymianę lajk za lajk to: Instagram Polska, Instagram L4L F4F POLSKA ♥, 👑instagram👑 oraz Instagram Promo.

Jak działa wymiana lajków? Działanie tego sposobu zdobywania polubień jest bardzo proste. Naszym zadaniem jest polubienie zdjęć osoby, która odwzajemni nam tą czynność. Czyli po prostu lajkujemy czyjeś zdjęcia a w zamian ten użytkownik polajkuje nasze.

Aplikacje do nabijania lajków na Insta

Istnieją aplikacje, które umożliwiają nam nabijanie sobie lajków na Instagramie. Takie aplikacje wcale nie są trudno dostępne, ponieważ można je pobrać z Google Play czy też App Store. Zasada działania takich aplikacji znacząco odbiega od rzeczy typu boty na instagramie, hacki czy też różnego rodzai skryptów. Znacząca większość dostępnych aplikacji wymaga od nas podanie loginu do naszego Instagrama i lajkowanie zdjeć w aplikacji w zamian za punkty.

Punkty, które zgromadzimy możemy przeznaczyć na włączenie promocji naszych zdjęć. Działa to podobnie do like for like, ale nie musimy szukać chętnych osób. W aplikacjach tego typu można też zakupić wspomniane punkty jednak to tylko opcja dodatkowa.

Oznaczanie użytkowników na zdjęciach i relacjach

Aby zwiększyć nasze zasiegi na Instagramie możemy wykorzystać oznaczanie innych osób na naszych zdjęciach i w relacjach. Sprawa jest o tyle fajna, że możemy oznaczyć prawie każdą osobę i dostanie ona komunikat o takim oznaczeniu. Dodatkowo na jej profilu, w zakładce oznaczonych zdjęć będzie widniało nasze zdjęcie lub filmik, w którym ta osoba została oznaczona.

Taki sposób promocji naszych postów jest dość nietypowy, jednak przy fajnym contencie na profilu może nam przynieść sporo lajków za darmo.

Duża aktywność na Instagramie

Obserwowanie, komentowanie i lajkowanie innych zdjęć to codzienność każdego Instagramowicza. Jednak zazwyczaj robimy to wobec osób, które znamy lub obserwujemy. Warto rozszerzyć swoje działania i docierać do osób związanych tematycznie z nami lub naszym profilem. Obracanie się w gronie, które pasuje do naszego profilu zainteresuje innych.

Najlepiej znajdywać osoby, które chcemy pozyskać na nasz profil z użyciem hasztagów. Jeśli nie wiecie jak to zrobić to z pomocą mogą przyjść boty na Instagramie, które za was zrobią lwią część pracy.

Lajki na Instagramie coraz ważniejsze

Znaczenie lajków dla profilu?

Zakładając, że użytkowników Instagrama jest ponad miliard, a dziennie ponad 500 milionów z tego miliarda wykazuje aktywność oznacza to, że panuje tam dość spory „tłok”. Aby w takim „tłoku” zamieszczana na danym profilu treść wywołała zainteresowanie, powinno się mieć jak największą grupę odbiorców. Aby tą grupę pozyskać, potrzebne są reakcje, a są nimi lajki.

Każdy nowo pozyskany lajk zwiększa zasięg posta. W ten sposób najprościej można pokazać zasadę budowania pozycji na Instagramie. Jest to ważne jeśli nadawcy treści zależy na osiągnięciu pożądanego efektu. Tym efektem może być budowanie popularności osobistej lub typowo marketingowe podejście i przełożenie go na materialne korzyści.

Instagram bardzo często stanowi jedną ze składowych budowania marki w mediach społecznościowych. Drugą stroną oddziaływania Instagramu jest możliwość promowania za jego pomocą strony internetowej, sklepu internetowego lub jakiejkolwiek innej formy działania w internecie.

Im więcej osób obserwować będzie profil na Instagramie tym większa szansa, że zainteresują się one innymi działaniami twórcy profilu. Jednym słowem poprzez lajki na Instagramie można budować pozycję w internecie czy to osoby prywatnej, artysty czy firmy.

Optymalizacja działań na Instagramie

Optymalizacja działań na Instagramie

Zakładając konto na instagramie dobrze jest wyznaczyć sobie cel jakiemu ma ono służyć. Zupełnie innym działaniom powinno podlegać konto prywatne, osobiste, a zupełnie innym konto firmowe czy inne budujące markę. Konto osobiste założone tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych bez konkretnego planu może być prowadzone bez przysłowiowego „ładu i składu” W przypadku konta firmowego czy innego budującego markę, wymagane powinno być sporządzenie planu działania.

W planie tym powinno się określić częstotliwość zamieszczania postów i trzymać się tego planu. Jeśli profil uzyska zainteresowanie, followersi będą oczekiwali w określonym czasie kolejnych nowych informacji.

Dobrze jest to nawet zasygnalizować kiedy planowane są kolejne wpisy. Jeśli atrakcyjność będzie szła w parze z zapowiadaną regularnością istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania dobrych efektów zasięgowych i lajkowych. Regularność postów może być połączona z zachętą do aktywnego uczestnictwa w proponowanych działaniach np. komentowaniu, udziału w konkursach, loteriach czy innych wymagających aktywności postawach followersów.

Dużą wagę powinno przywiązywać się do sprowokowania reakcji w formie komentarzy. Komentarze służą często do wywołania dyskusji wokół jakiegoś tematu, a to sprzyja algorytmom pozycjonującym konto na Instagramie.

Jest to jeden z najprostszych sposobów optymalizowania działań możliwy do wykonania bez angażowania środków finansowych czy korzystania z usług specjalistycznych firm.

Aplikacje do lajków na Instagramie

Darmowe aplikacje zwiększające ilość lajków na Instagramie

Najpopularniejszym narzędziem w rękach osób korzystających z Instagrama jest smartfon. Większość smartfonów posiada wbudowane aplikacje umożliwiające obróbkę zamieszczanych postów. Dzięki nim można w przemyślany sposób urozmaicić zamieszczane treści. Podstawowe aplikacje umożliwiają obróbkę zdjęć czy tworzenie filmów.

Jeśli jest to niewystarczające można używać np. Canvy itp. aplikacje. Zdecydowana większość aplikacji w swej propozycji ma wersję darmową. Jeśli i to jest niewystarczające można pokusić się o wersje płatne, ale dla zwykłego użytkownika nie jest to konieczne.

GIF

To kolejne narzędzie w rękach użytkownika Instagrama dający możliwość zapełnienia luki w przypadku braku konkretnego tematu. Spośród całej gamy dostępnych w sieci można wybrać pasujący do prowadzonego profilu.

Hashtag

Przysposobiony do języka polskiego jako hasztag to kolejne doskonałe narzędzie do wykorzystania w postach. Ważne jest to, aby dokonywać wyboru unikatowych słów lub ich połączeń. Dzięki odpowiedniemu wyborowi w znaczący sposób można podnieść skuteczność działań na Instagramie

Filtry

Znane też jako nakładki na zdjęcia, to kolejne narzędzie w rekach internetowego twórcy. Z bogatej propozycji darmowych bibliotek, można wybrać odpowiednią nakładkę pasująca do prezentowanego zdjęcia czy innej publikowanej treści.

Darmowe stoki zdjęć

Jest to dobra propozycja dla osób nie posiadających w swoich zasobach odpowiedniego zdjęcia mającego wywołać pożądany efekt u odbiorcy. Co prawda najlepszym sposobem jest tworzenie własnego archiwum fotograficznego czy filmowego. Mając własne materiały można być pewnym unikalnych treści jakie one zawierają.

Przykładów na to jak i gdzie szukać pomocy w działaniach na Instagramie jest bardzo dużo. Sięganie po tak zwane „gotowce” zawsze jest obarczone ryzykiem powielenia w sieci, dlatego warto wkładać odrobinę wysiłku i tworzyć własne niepowtarzalne relacje.

4.6/5 - (24 votes)