Jak zrobić tiktoka ze zdjęciami

Jak zrobić TikToka ze zdjęciami?

TikTok stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi wśród aplikacji na całym świecie. Choć kojarzony jest przede wszystkim z krótkimi filmikami, umożliwia również tworzenie treści bazujących na zdjęciach. Ta platforma społecznościowa daje możliwość wyrażania siebie w wielu różnych formatach. Dzięki prostemu interfejsowi i szerokiej gamie efektów oraz narzędzi, każdy z nas może stworzyć ciekawe i angażujące treści bazujące na swoich ulubionych zdjęciach.

Tworzenie TikToka ze zdjęciami krok po kroku

Aby  zrobić TikTok ze zdjęciami wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź w aplikację Tik Tok na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie kliknij przycisk “+” znajdujący się na dole ekranu. 
 2. Wybierz opcję “prześlij” z widocznym obrazkiem galerii.
 3. Zezwól TikTokowi na dostęp do plików i zdjęć. 
 4. Wybierz fotografie, które chcesz dodać do wideo.
 5. Możesz przejść dalej lub wybrać opcję AutoCat. W opcji pierwszej oglądający będą mogli sami przewijać zdjęcia, natomiast w drugiej przejścia pomiędzy nimi będą automatycznie.
 6. Teraz możesz przejść do edycji wideo w edytorze. Dodaj muzykę/dźwięk, filtry itp. Pomoże Ci to w urozmaiceniu filmu TikTok. 
Jak zrobić TikToka ze zdjęć 1 Jak zrobić TikToka ze zdjęć 2 Jak zrobić TikToka ze zdjęć 3 Jak zrobić TikToka ze zdjęć 4

Wypromuj swój Instagram lub TikTok 🚀

Konkurencja w social mediach nie pozwala Ci się rozwijać? Postaw na sprawdzone usługi marketingowe. Promowanie Instagram oraz TikToka w kilka minut. Nie czekaj! Wypromuj swój profil już teraz.

Czy warto dodać TikTok ze zdjęciami?

Dodawanie wideo ze zdjęciami może być świetnym sposobem na urozmaicenie Twojego profilu i przyciągnięcie uwagi widzów.

 • Innowacja – chociaż większość użytkowników TikTok skupia się na krótkich filmikach, przedstawienie treści w formie zdjęć może wyróżnić Cię spośród innych.
 • Opowiadanie historii – za pomocą serii zdjęć możesz opowiedzieć historię lub ukazać proces, który byłby trudny do przedstawienia w tradycyjnym krótkim filmiku.
 • Wykorzystanie archiwów – jeśli masz wiele niewykorzystanych zdjęć, TikTok może być doskonałą platformą do ich prezentacji w nowy, kreatywny sposób.
 • Zaangażowanie – zdjęcia często mają moc wywoływania emocji. Przedstawienie ich w atrakcyjny sposób może zwiększyć zaangażowanie widzów i przysporzyć Ci nowych obserwujących.
 • Prostota – jeśli nie czujesz się komfortowo z nagrywaniem siebie na wideo, tworzenie TikToków ze zdjęciami może być dla Ciebie bardziej przystępne.

Oczywiście, jak w przypadku każdej strategii w mediach społecznościowych, warto eksperymentować i obserwować, jak Twoi obserwujący reagują na różne formy treści. Jeśli zauważysz, że TikToki ze zdjęciami przynoszą pozytywne efekty, warto kontynuować tę praktykę.

Dlaczego firmy powinny dodawać TikToki ze zdjęciami?

TikTok ze zdjęciami może być potężnym narzędziem dla firm w zakresie marketingu i budowania wizerunku. Oto kilka powodów, dla których przedsiębiorstwa powinny rozważyć wykorzystanie tej formy treści:

 • Różnorodność treści – TikTok kojarzony jest głównie z filmikami, ale dodawanie treści w postaci zdjęć pozwala firmom na wyróżnienie się i prezentowanie swojej oferty w nowatorski sposób.
 • Opowiadanie historii – fotografie pozwalają na opowiadanie bardziej złożonych historii. Mogą one ukazywać proces produkcji, prezentować zespół pracowników czy też pokazywać kulisy działania firmy.
 • Profesjonalizm – zdjęcia wysokiej jakości mogą zwiększyć postrzeganie profesjonalizmu i wiarygodności marki, co jest kluczowe dla budowania zaufania wśród klientów.
 • Efektywność kosztowa – tworzenie wysokiej jakości filmów może być kosztowne. Jeśli firma już posiada archiwum profesjonalnych zdjęć, może je wykorzystać do tworzenia angażujących treści na TikToku bez dodatkowych wydatków.
 • Interakcja z odbiorcami – TikTok ze zdjęciami może stać się polem do interakcji z odbiorcami. Firmy mogą zachęcać klientów do dzielenia się własnymi zdjęciami związanych z produktem lub usługą, co tworzy poczucie społeczności wokół marki.
 • Zwiększenie zasięgu – korzystając z odpowiednich hashtagów i trendów na TikToku, firmy mają szansę dotrzeć do nowych grup odbiorców, którzy mogą nie znać jeszcze ich marki.

Korzystanie z TikToka w strategii marketingowej firmy pozwala na budowanie większego zaangażowania wśród odbiorców i zwiększanie rozpoznawalności marki w dynamicznie rozwijającej się platformie społecznościowej.

Jakiego formatu wideo używa serwis TikTok?

TikTok preferuje wertykalne wideo, które jest najlepsze dla wyświetlania na smartfonach. Idealna rozdzielczość dla tych wideo to 1080×1920 pikseli. Jednak platforma jest dość elastyczna i potrafi dostosować różne rozdzielczości do swojego formatu.

Jeśli chodzi o czas trwania, początkowo użytkownicy byli ograniczeni do 15-sekundowych klipów, ale teraz możesz tworzyć wideo trwające nawet do 3 minut. To daje dużo przestrzeni do eksperymentowania ze zdjęciami, tworzenia animacji czy pokazów slajdów.

Chociaż TikTok akceptuje różne formaty wideo, najbardziej preferowane to MP4 i MOV. Warto także upewnić się, że wideo jest zakodowane w H.264, a dźwięk w AAC.

Kiedy tworzysz wideo ze zdjęć, ważne jest, by były one wysokiej jakości. Wysoka rozdzielczość i dobre oświetlenie sprawią, że Twoje TikToki będą wyglądać profesjonalnie i przyciągną więcej widzów.

4.6/5 - (28 votes)